Wyświetlacz systemu multimedialnego w samochodzie z otwartą aplikacją Android Auto pokazującą ikony aplikacji takich jak Mapy, Spotify oraz wiadomości.

Android Auto z przydatną funkcją. Ale tylko dla klientów jednego banku

2 minuty czytania
Komentarze

Właśnie udostępniono nową funkcję w Android Auto. Klienci jednego z polskich banków w wygodny sposób na ekranie samochodu zakupią bilety parkingowe. Jak i kto może skorzystać z przydatnej funkcji?

Android Auto z możliwością zakupu biletów parkingowych

Kierowców pojazdów z systemem Android Auto, którzy jednocześnie posiadają konto w ING Banku Śląskim, ucieszy najnowsza funkcjonalność apki. Po połączeniu smartfona z samochodem, użytkownicy aplikacji Moje ING znajdą na ekranie możliwość zakupu biletów parkingowych. Kupowanie biletów odbywa się w identyczny sposób jak na telefonie. Udostępnienie takiej możliwości na ekranie samochodu jest jednak dużym ułatwieniem.

Aby skorzystać z zakupu biletu z poziomu pojazdu, kierowcy będą musieli wyrazić zgodę na geolokalizację. Auto z systemem Google pokaże strefy, w których wymagany będzie zakup biletu. Następnie po wybraniu konkretnej strefy użytkownik będzie musiał wybrać wcześniej wprowadzony numer rejestracyjny samochodu oraz rachunek. Operacja wymaga kilku kliknięć, ale w praktyce powinna być sprawna i szybka. ING Bank Śląski dodaje, że w przyszłości planuje dodać podobną funkcjonalność do systemu Apple CarPlay. Aplikację na system Google pobierzecie stąd. Jest to kolejny przykład po PKP Intercity, gdzie polscy użytkownicy Androida dostają funkcje szybciej niż zwolennicy iPhone’ów.

Android Auto Kompendium Wiedzy

ING Bank Śląski jest pierwszym polskim bankiem, który umożliwił klientom zakup biletów za pośrednictwem systemu Android Auto. Pozostaje mieć nadzieję, że konkurencyjne instytucje ramach konkurencji wprowadzą taką możliwość do swoich aplikacji i skorzystają na tym wszyscy użytkownicy samochodowego Androida, a w przyszłości także Apple CarPlay.

Źródło: ING, fot. Deopositphotos/Po6bI4

Motyw