Powerbank do samochodu. Ranking urządzeń i powody, dla których warto mieć je w aucie

Yato YT-83081

Urządzenie bez problemu można kupić za mniej niż 300 zł. Pomimo niskiej ceny sprzęt zbiera bardzo pozytywne opinie.


Baseus CRJS03-01

Powerbank, który może być odpowiedni dla znacznej części kierowców. Łączy dobre parametry z niewygórowaną ceną.


70mai Jump Starter Max

Ten powerbank powinien poradzić sobie nawet z uruchomieniem na mrozie dużych samochodów dostawczych.


Powerbank do samochodu to jedno z urządzeń, które może okazać się bardzo pomocne w podróży, a nawet jeszcze przed jej rozpoczęciem. Nigdy do końca nie wiemy, kiedy przyda nam się tego typu sprzęt, więc umieszczenie naładowanego powerbanka w bagażniku może być dobrym rozwiązaniem. Po lekturze tego tekstu poznacie polecane modele powerbanków oraz najważniejsze informacje na temat tego typu urządzeń.

Powerbank do samochodu – jaki model wybrać?

Yato YT-83081

powerbank do samochodu yato

Firma Yato jest kojarzona głównie z produkcji narzędzi, np. kluczy dynamometrycznych. Przedsiębiorstwo oferuje jednak również powerbanki do samochodu. Model YT-83081 to dosyć podstawowy sprzęt, jednak w dobrej cenie i zbierający bardzo pozytywne opinie wśród użytkowników. Pojemność wynosi 9000 mAh, a maksymalny prąd rozruchowy 400 A. Do zestawu producent dorzuca liczne akcesoria. Ten model można polecić osobom z samochodami z niewielkimi silnikami.

Baseus CRJS03-01

powerbank do samochodu baseus

Druga z naszych propozycji to urządzenie marki Baseus. Konkretnie chodzi o model CRJS03-01, który charakteryzuje się pojemnością 12 000 mAh, maksymalnym natężeniem 1000 A i możliwością pracy w zakresie temperatur od -20 do +60°C. Producent zapewnia, że urządzenie posiada zabezpieczenia przed zwarciem, przeładowaniem i przeciążeniem. Sprzęt powinien wystarczyć do uruchomienia samochodu z silnikiem benzynowym o pojemności do 6 l lub auta z jednostką wysokoprężną o pojemności do 3,5 l.

70mai Jump Starter Max

powerbank do samochodu 70mai

70mai pochodzi z ekosystemu Xiaomi i zajmuje się akcesoriami do samochodów, takimi jak wideorejestratory, przenośne odkurzacze i nie tylko. Marka oferuje także powerbanki do samochodu. Wśród nich jest model Jump Starter Max, którego pojemność to 18 000 mAh, prąd szczytowy wynosi 1000 A, a prąd rozruchowy to 450 mAh. Urządzenie pracuje w zakresie temperatur od -20 do +55°C. Producent twierdzi, że sprzęt uruchomi auta z silnikami benzynowymi o pojemności do 8 l oraz diesle o pojemności do 3,5 l.

Powerbank do samochodu – pytania i odpowiedzi

  • Kiedy przyda nam się powerbank do samochodu? Powerbanku możemy użyć wtedy, gdy nasz samochód nie chce odpalić. Taka nieoczekiwana sytuacja może mieć miejsce np. podczas silnych mrozów.
  • Na co zwrócić uwagę, wybierając powerbank do samochodu? Istotnymi elementami specyfikacji tego typu urządzeń są pojemność oraz natężenie prądu. Parametry te muszą być wyższe w przypadku samochodów z dużymi silnikami, niż wtedy, gdy posiadamy niewielkie auto miejskie z silnikiem o małej pojemności. Bardzo ważne jest też, by powerbank posiadał solidne zabezpieczenia przed zwarciem i przegrzaniem. Chodzi w końcu o bezpieczeństwo.
  • Jakie są dodatkowe zastosowania powerbanku do samochodu? Poza głównym zastosowaniem powerbanku samochodowego producenci tego typu urządzeń wyposażają je często w dodatkowe funkcje. Może to być np. możliwość ładowania urządzeń elektronicznych (jeśli powerbank ma port USB lub USB-C) albo wbudowana latarka.
  • Powerbank do samochodu czy kable rozruchowe – co lepsze? Powerbank samochodowy jest łatwiejszy w obsłudze od kabli rozruchowych. Ma również tę istotną zaletę, że do jego użycia nie potrzebujemy innego auta z naładowanym akumulatorem. Takie urządzenie pomoże nam więc nawet na pustkowiu. Trzeba jednak przyznać, że kable rozruchowe również mają swoje atuty. Po pierwsze, nie trzeba pamiętać o ich ładowaniu. Po drugie, są zdecydowanie tańsze – można je kupić już za kilkadziesiąt złotych.

Część odnośników w artykule to linki afiliacyjne. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ofertą na konkretny produkt – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji i jej niezależność.

Motyw