ferrari vision gran turismo

Ferrari dołącza do Gran Turismo Vision. Szalony model o mocy 1338 KM

2 minuty czytania
Komentarze

W minionych latach przewinęło się dość dużo modeli w ramach programu Gran Turismo Vision. Różni producenci przedstawiali swoje koncepty, a najbardziej zwrócił na siebie uwagę Aston Martin, który przeniósł trójwymiarowy model z gry na ulicę. Teraz do zabawy dołączyło też Ferrari i będzie bardzo mocnym rywalem.

Ferrari Vision Gran Turismo – tak wygląda

ferrari vision gran turismo

Vision Gran Turismo to jednomiejscowy hipersamochód wyścigowy, którym możemy mknąć po wirtualnych torach. Samochód charakteryzuje się niesamowitą aerodynamiką i rewelacyjnym wyglądem nadwozia. Karoseria wręcz leży na kołach, tworząc kanały boczne kierujące przepływ powietrza przez kokpit. Co ciekawe, chociaż samochód jest tylko i wyłącznie w grze na PlayStation, rozwiązanie aerodynamiczne to faktyczny patent Ferrari.

ferrari vision gran turismo

Superauto, chociaż według Ferrari jest „manifestem projektowym dla samochodów drogowych i wyścigowych marki„, zawiera w sobie wiele nawiązań do historycznych modeli włoskiej marki. Pierwsze z nich widzimy na pierwszy rzut oka z tyłu pojazdu, inspirowanym 512S i 330 P3. Masywny dyfuzor i spoiler z kolei zostały zaczerpnięte z 499P dla wyścigów Le Mans.

Pod maską hybryda, ale nie byle jaka

ferrari vision gran turismo

Pod maską znalazł się 3-litrowy silnik w układzie V6, który w połączeniu z dwoma turbinami generuje 1016 KM. A raczej generowałby, gdyby nie wsparcie układów na prąd. Do napędu dołączono także trzy silniki elektryczne: dwa na przedniej osi i jeden na tylnej. Całkowita moc wynosi więc 1338 KM. W aucie ważącym 1250 kg to ponad 1 koń mechaniczny na kilogram! Takiego wyniku nie osiąga nawet Koenisegg One, który charakteryzuje się stosunkiem mocy do masy 1:1. Prawdziwie imponujący wynik. Z takimi parametrami samochód mógłby prawdziwie zwojować świat motorsportu.

Samochód został zaprojektowany w pełnowymiarowym studiu, a będzie można je oglądać 'w prawdziwym życiu’ w Muzeum Ferrari w Maranello od 15 grudnia. Włoskie hiperauto z kolei pojawi się na wirtualnych torach Gran Turismo 7 juz od 23 grudnia. Zacierajcie ręce i rozgrzewajcie pady, ponieważ święta z PlayStation mogą być piekielnie szybkie!

Motyw