ferrari sf90

Novitec tuninguje Ferrari SF90 Spider. Jeszcze więcej mocy

2 minuty czytania
Komentarze

Ferrari SF90 Spider to ten typ supersamochodu, któremu trudno jest znaleźć konkurenta w tej samej lidze. Nie dość, że samochód nie ma sobie równych pod względem mocy i osiągów, to dodatkowo startuje na rynku hybryd plug-in i jeszcze, jakby tego było mało, wzbogaca segment kabrioletów. Jeśli ten prawdopodobnie najbardziej ekscytujący samochód bez dachu jest zbyt mało ekscytujący, to z pomocą przychodzi firma Novitec.

Novitec plus Ferrari SF90 Spider równa się…

ferrari sf90

Przede wszystkim, jeszcze więcej mocy. Specjaliści z firmy tuningowej zmodyfikowali mapę fabrycznego, podwójnie doładowanego, 4-litrowego silnika V8 i uwolnili dodatkowe 123 konie mechaniczne. Oczywiście, dodatkowa moc powinna mieć również skuteczniejszy wydźwięk, dlatego wymieniony został układ wydechowy na wydajniejszy.

Układ hybrydowy typu plug-in w Ferrari SF90 Spider składa się z trzech silników elektrycznych. Moc całkowita, dzięki wysiłkom inżynierów z Novitec, wzrosła z fabrycznych 986 KM do 1109 KM. Chociaż wzrost wydaje się kolosalny (to przecież więcej, niż ma fabrycznie nowa Dacia Jogger 1.0 TCe), to przyspieszenie do 100 km/h wzrosło zaledwie o 0,1 sekundy. Sprint SF90 zajmie teraz 2,4 sekundy, a maksymalnie samochód rozpędzi się do 340 km/h.

Moc to nie wszystko. Zmiany wizualne również robią wrażenie

Novitec nie pozostawił Ferrari SF90 Spider w fabrycznym stanie wizualnym. Firma oferuje specjalnie zaprojektowany pakiet aerodynamiczny z włókna węglowego. Obejmuje on nowy spoiler przedni z odłączanymi bocznymi sekcjami na pasie przednim. Drugi spoiler znalazł miejsce na tylnej klapie. Z tylną osłoną zintegrowano także nowy dyfuzor. Cały zestaw zadba nie tylko o doskonały docisk samochodu przy niebotycznych prędkościach, ale też nada mu o wiele bardziej agresywny wygląd.

We wnętrzu Novitec postawił na wyobraźnie swoich klientów. Oferta dotyczy w zasadzie fabrycznego wnętrza, które można spersonalizować w „praktycznie dowolnym kolorze” skóry Alcantara.

ferrari sf90

Motyw