bilet autostradowy strona zakup e-toll

W końcu można kupić bilet autostradowy bez instalowania żadnej aplikacji

2 minuty czytania
Komentarze

Gdzie można kupić bilet autostradowy? To jedno z pytań, które ostatnimi czasy pojawiało się dość często. To nie dziwne, bo od momentu zrezygnowania z bramek na odcinkach autostrady A2 oraz A4, pojawiło się wiele alternatyw. Z początku kierowcy mieli korzystać z aplikacji wykorzystującej lokalizację, ale szybko pojawiły się alternatywy. A co z tymi, którzy w ogóle nie chcą instalować żadnej aplikacji?

Zakup biletu autostradowego bez aplikacji – można zrobić to przez stronę internetową

bilet autostradowy strona zakup e-toll
fot. e-TOLL

Od 1 grudnia 2021 roku nie ma już bramek na określonych fragmentach autostrad A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica. Nie oznacza to jednak, że przejdziemy tymi odcinkami nie uiszczając odpowiedniej opłaty. Tej możemy dokonać w aplikacji e-TOLL, ale także w szeregu innych aplikacji oraz na wybranych stacjach paliw. Pomijając stacje paliw do tej pory potrzebna była jakiegoś rodzaju aplikacja. Teraz nie będzie to już konieczne, ponieważ bilet autostradowy można zakupić oraz zwrócić na stronie internetowej e-TOLL.

Zasady zakupu biletu autostradowego są praktycznie takie same, jak w przypadku zakupów przez aplikację e-TOLL BILET. Innymi słowy wybieramy interesujący nas odcinek trasy, datę i godzinę kiedy planujemy rozpocząć przejazd, podajemy numer rejestracyjny pojazdu i można przejść do płatności. Bilet autostradowy będzie wysyłany na maila, więc można go sobie wydrukować przed wyruszeniem w trasę. To opcja, która może być przydatna dla osób, które nie korzystają w ogóle ze smartfona.

Zobacz też: Elon Musk nie jest fanem tego, że jego samolot śledzą na Twitterze.

Na stronie internetowej można ubiegać się także o zwrot zakupionego tam biletu. I co ważne, tylko biletu autostradowego zakupionego właśnie przez stronę. Jeżeli ten był kupiony przez aplikację, należy zrobić to w aplikacji. Przypominamy także, że za przejazd tymi odcinkami bez ważnego biletu można zostać ukaranym grzywną w wysokości 500 złotych. Bilet można kupić do 3 dni po zakończeniu przejazdu pod warunkiem, że nie zostaliśmy już ukarani mandatem.

Źródło: e-TOLL

Motyw