e-toll

Wystartował system e-TOLL – użytkownicy krytykują aplikację na smartfony

2 minuty czytania
Komentarze

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa uruchomiły system e-TOLL. Służy on do poboru opłat za jazdę płatnymi drogami w Polsce. Kierowcy mogą też już instalować na swoich smartfonach mobilną aplikację e-TOLL PL, która jednak póki co jest bardzo krytycznie oceniana przez pierwszych użytkowników.

e-TOLL już działa – aplikacja zbiera krytyczne opinie

System e-TOLL objął sieć płatnych dróg (ok. 3700 km) dla pojazdów ciężkich. Na odcinkach Konin-Stryków (A2) i Wrocław – Sośnica (A4) z systemu mogą korzystać również użytkownicy pojazdów lekkich. Rozwiązanie jest oparte na technologii pozycjonowania satelitarnego i ma zastąpić dotychczasowy system viaTOLL, który zostanie wygaszony do 30 września. Póki co rozpoczął się okres przejściowy, w którym można korzystać zarówno z jednego, jak i drugiego systemu.

Jak informuje Ministerstwo Finansów, pojawiła się możliwość rozliczania opłaty za przejazd autostradą dla pojazdów lekkich z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Na ten moment aplikacja e-TOLL PL zbiera jednak bardzo negatywne opinie w sklepie Google Play. Oto kilka przykładów:

  • Mniej się musiałem naklikać biorąc kredyt mieszkaniowy niż podczas tego procesu rejestracji […]
  • […] Jak zwykle wszystko na kolanie. Byle jak, byle było […]
  • Beznadziejny proces rejestracji konta wymagający kilkudziesięciu kliknięć i podania ogromnej ilości informacji […]
  • System nie dla zwykłych ludzi, tylko urzędników lubiących zawiłe nazwy i procedury […]

Czytaj także: Logowanie do systemu e-TOLL przez mObywatela

Największą krytykę zbiera jednak konieczność doładowania konta za min. 120 zł. Użytkownicy zwracają uwagę, że jeżdżą autostradami okazjonalnie i nie chcą zamrażać tak wysokiej kwoty, nie wiedząc, kiedy następnym razem skorzystają z systemu.

źródło: MF, Google Play

Motyw