mObywatel e-Toll

Nowa funkcja aplikacji mObywatel – skorzystają kierowcy

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Aplikacja mObywatel ma nową funkcję – za jej pomocą można zalogować się do systemu e-Toll. Skorzystają więc kierowcy – szczególnie ci, którzy jeżdżą autostradami. Podpowiadamy, jak to wszystko ogarnąć.

Logowanie do systemu e-Toll aplikacją mObywatel

e-Toll to system poboru opłat za przejazd po wybranych odcinkach autostrad, dróg ekspresowych i krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Jest oparty o technologię pozycjonowania satelitarnego. Z systemu będą musieli korzystać wszyscy kierowcy autobusów oraz pojazdów o masie całkowitej powyżej 3,5 tony.

Zarządzanie systemem e-Toll odbywa się przez Internetowe Konto Klienta. Możemy się do niego zalogować za pomocą mObywatela. Wystarczy wejść na stronę etoll.gov.pl i wybrać Zaloguj się do IKK w prawym górnym rogu ekranu. Wybieramy logowanie mObywatelem, po czym na ekranie zobaczymy kod QR. Wtedy uruchamiamy rządową aplikację, otwieramy główny dokument (mObywatel, dawniej mTożsamość) i wybieramy funkcję przekaż do instytucji. Inną możliwością logowania do systemu e-Toll jest wykorzystanie Profilu Zaufanego.

Czytaj także: Unijny Certyfikat COVID już dostępny w Polsce – wkrótce pojawi się też w mObywatelu

W mObywatelu są również inne rozwiązania dla kierowców, m.in. mPojazd i mPrawo Jazdy. mPrawo Jazdy ma już w swoich telefonach ponad półtora miliona osób. Z naszej aplikacji korzysta niemal 2, 9 miliona Polaków – mówi odpowiedzialny za cyfryzację minister Marek Zagórski.

źródło: KPRM

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy