Tesla bez USB-C

Tesla Model S Plaid – ponad 300 km/h i zagrasz na niej w… Cyberpunk 2077

2 minuty czytania
Komentarze

Nowa Tesla Model S Plaid została oficjalnie zaprezentowana. I to najszybszy seryjnie produkowany samochód elektryczny w ofercie producenta. Model doczekał się kilku istotnych zmian, a Elon Musk podczas prezentacji pokazał, że da się w samochodzie grać w Cyberpunk 2077. To miało zaprezentować moc komputera pokładowego i zdecydowanie się udało.

Tesla Model S Plaid

Tesla Model S Plaid

Nowa Tesla Model S Plaid z pewnością będzie przez jakiś czas oczkiem w głowie Elona Muska. Widać było na prezentacji, że Musk dumny jest z nowej wersji pojazdu i trzeba przyznać, że ma z czego. Nowy samochód korzysta bowiem z trzech silników, a do ich produkcji wykorzystano włókno węglowe. To sprawia, że silniki są wyjątkowo lekkie, a co za tym idzie sam samochód. Standardowa wersja samochodu ma przejechać na jednym ładowaniu około 630 kilometrów, a w wersji Long Range do około 660 kilometrów. Co ciekawe, szybkie ładowanie ma sprawić, że 15 minut pod odpowiednią stacją ładującą przełoży się na 300 kilometrów dalszej jazdy.

Tesla Model S Plaid rozpędzi się do 100 km/h w ciągu zaledwie 2,1 sekundy, a maksymalna prędkość ma wynosić 322 kilometry na godzinę. Takiego przyśpieszenia można Tesli tylko pozazdrościć. Zresztą sam samochód ma pod maską 1022 KM, więc nie ma się czemu tutaj dziwić. Komputer pokładowy także doczekał się ulepszeń, a o grafikę mają dbać teraz układy AMD RDNA 2. Elon Musk porównał wydajność do… konsoli PlayStation 5. Na potwierdzenie swych słów w samochodzie przez chwilę można było grać w Cyberpunk 2077, którego Musk jest ogromnym fanem (spójrzcie na załączone wideo). Wewnątrz znajduje się 17-calowy ekran (rozdzielczość 2200×1300 pikseli) czy ładowarki indukcyjne dla telefonów.

Zobacz też: Messenger z nowymi funkcjami, ale dużo ich nie ma.

Samochód można już zamawiać, a cena wersji Model S Plaid zaczyna się w Polsce od 569 990 tysięcy złotych. Wersja Long Range z dwoma silnikami kosztuje taniej, bo ceny zaczynają się od 395 990 tysięcy złotych.

Źródło: Tesla / The Verge

Motyw