fiat 500e elektryczne samochody

Tylko elektryczne samochody – Fiat nie może być gorszy

1 minuta czytania
Komentarze

Dzisiaj każdy duży koncern motoryzacyjny myśli już o przejściu na elektryczność. Nie wszyscy jeszcze ogłosili swoje plany, ale takie rozważania na pewno trwają na wysokim szczeblu. Tym razem przyszła pora na to, aby Fiat potwierdził, że ich przyszłość to elektryczne samochody. Jedna z kluczowych marek Stellantis nie chce zostać na tyle i ogłosiła, kiedy w pełni pożegna się ze spalinowymi modelami. Tym sposobem wiemy, że szykuje się przed nami ostatnie dziesięciolecie przed elektryfikacją motoryzacji.

Fiat też już stawia tylko na elektryczne samochody

fiat 500e elektryczne samochody

Fiat ogłosił, że w ich ofercie znajdziemy wyłącznie elektryczne samochody już w 2030 roku. Tym samym jest to kolejna marka po Volvo, Jaguarze, Mini i wiele innych chce do tego roku nie mieć już w ofercie spalinowych modeli. Fiat planuje rozpocząć wyraźną ekspansję elektrycznych propozycji od 2025 roku, kiedy stopniowo elektryczne auta będą wypierać swoje odpowiedniki. Dzisiaj włoski gigant może pochwalić się wyłącznie dwoma elektrycznymi samochodami. Są to widoczny powyżej Fiat 500 i dostawczy e-Ducato. Wiemy także, że w drodze jest Panda, która na pokładzie nie będzie miała silnika spalinowego.

Zobacz też: Start-upy to przyszłość, czyli rozmawiamy o tym, jak zmieniać świat na lepsze.

Z racji, że dzisiaj Fiat jest jedną ze składowych marek Stellantis, to wiemy, że cała grupa przygotowuje już odpowiednie platformy do tworzenia elektrycznych samochodów. Do tego już są budowane odpowiednie fabryki do produkcji akumulatorów. Co z tego ostatecznie wyjdzie? Dajcie znać w komentarzach, jak widzicie elektryczny świat w wydaniu Fiata? Czy małe, elektryczne auta do miasta to nie jest właśnie przepis na sukces?

Źródło: Electrive

Motyw