ile aut elektrycznych zarejestrowano

Wiemy, ile aut elektrycznych zarejestrowano ostatnio w Polsce

1 minuta czytania
Komentarze

O elektromobilności mówi się w naszym kraju coraz więcej, ale jakie ma to przełożenie na praktykę? Pokazują to dane, ile aut elektrycznych zarejestrowano w ostatnim czasie w Polsce. Samochody na prąd zaczynają być widoczne w statystykach, ale wciąż stanowią zdecydowaną mniejszość rejestrowanych pojazdów.

Ile aut elektrycznych zarejestrowano w Polsce w kwietniu?

Żeby sprawdzić, ile aut elektrycznych rejestruje się w Polsce oraz jaką część wszystkich nowo zarejestrowanych samochodów stanowią, trzeba zerknąć do danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiKu). Dane z tej bazy za ostatni miesiąc opublikowano właśnie na stronie Kancelarii Premiera.

W kwietniu w bazie CEPiK przybyło 995 pojazdów elektrycznych. Średnio rejestrowaliśmy więc w Polsce 33 samochodów na prąd dziennie. Liderem był Volkswagen (106 pojazdów), na podium znalazły się także Dacia (102 pojazdy) oraz Nissan (84 pojazdy). Najwięcej elektryków zarejestrowano w województwach mazowieckim (278), śląskim (106) i wielkopolskim (98).

Wśród wszystkich samochodów zarejestrowanych w kwietniu w Polsce auta elektryczne wciąż stanowią jednak bardzo niewielką część. Ubiegły miesiąc to 88 180 zarejestrowanych pojazdów na benzynę oraz 62 336 jeżdżących dzięki olejowi napędowemu. Najpopularniejszą marką wśród aut na benzynę okazała się Toyota, a liderem wśród diesli w kwietniu był Volkswagen.

Czytaj także: Ceny Kia EV6 w Polsce nie są tak wysokie, jak można było przypuszczać

Łącznie w kwietniu zarejestrowano w Polsce 167 988 pojazdów, w tym 114 125 samochodów osobowych.

źródło: KPRM

Motyw