honda civic 20222 android auto

Nowa Honda Civic z Android Auto – także w bezprzewodowym wydaniu

2 minuty czytania
Komentarze

Android Auto staje się coraz bardziej istotnym powodem, aby skusić się na dany samochód. Tym samym nie dziwi fakt, że producenci samochodów powoli, bo powoli, ale coraz chętniej wprowadzają takie rozwiązania do swoich systemów info-rozrywki. Niedawno Honda pokazała nową wersję Civica, która siłą rzeczy musiała otrzymać Android Auto. Ten się pojawił także w wersji bezprzewodowej, choć naturalnie nie dla wszystkich. Tym sposobem należy docenić ten fakt, bo mimo iż to istotne wyposażenie, to wciąż zbyt mało samochodów wspiera zarówno rozwiązanie Google, jak i Apple (CarPlay).

Honda Civic zaoferuje system z bezprzewodowym Android Auto, ale w opcji

honda civic 20222 android auto 2

O ile wygląd nowego Civica jest na wskroś… nijaki w porównaniu do poprzedników, tak firma wyraźnie odświeżyła wnętrze, które może się podobać. Oczywiście na razie poznaliśmy wyłącznie wersję sedan na amerykański rynek, która zawsze była spokojniejsza, więc na szaleństwo Honda mogła sobie zostawić jeszcze miejsce. Niemniej wróćmy do Android Auto – Civic już w podstawowej wersji zaoferuje 7-calowy, dotykowy ekran, na którym będziemy mogli oglądać system od Google (oraz Apple CarPlay), choć w przewodowym wydaniu. Jeśli będziemy chcieli zrezygnować z kabli, to będzie trzeba dołożyć do bogatszej wersji z 9-calowym wyświetlaczem.

Zobacz też: Jak przywrócić stare dymki czatu Messengera na Androidzie 11?

Naturalnie wciąż czekamy na europejską premierę nowego Civica, aby poznać szczegóły wersji, które będą oferowane właśnie w naszym regionie. W końcu Honda w Polsce wyraźnie zachęca do bogatszych wersji, oferując droższe, bazowe modele, więc niewykluczone, że Android Auto także będzie odgrywał istotną rolę.

Źródło: Android Police

Motyw