Huawei SERES SF5

Samochód elektryczny z technologią Huawei trafił do sprzedaży w Chinach

2 minuty czytania
Komentarze

Pierwszy samochód elektryczny z technologią Huawei i SERES, czyli model SERES SF5, trafił do sprzedaży w Chinach. To duże wydarzenie dla całej branży technologicznej, a także spore wyzwanie, które stoi przed Huawei. W końcu dla firmy do dziewicze terytorium, gdzie błędów się nie wybacza. Co wiadomo o nowym samochodzie elektrycznym i co ten ma do zaoferowania?

Samochód elektryczny z technologią Huawei SERES SF5

Huawei SERES SF5

To bardzo ciekawa sytuacja, która pokazuje, jak rozwija się Huawei. W końcu mało kto się spodziewał, że marka tak szybko „wgryzie” się w branżę motoryzacyjną. Tutaj mówimy o współpracy między dwiema markami, a oprogramowanie od Huawei będzie wykorzystywane w samochodzie SERES SF5. W Szanghaju zaprezentowano właśnie, jak ma wyglądać model nowego elektryka oraz podano, co będzie potrafił. I to właśnie dzięki rozwiązaniom do Huawei będzie mógł więcej.

To ekscytujące wydarzenie stanowi precedens zarówno dla branży elektroniki użytkowej, jak i branży motoryzacyjnej. W przyszłości będziemy oferować naszym partnerom nie tylko inteligentne rozwiązania, które pomogą im budować lepsze, inteligentne pojazdy, ale również ułatwią ich sprzedaż za pośrednictwem naszej sieci detalicznej w Chinach.

Richard Yu, CEO w Huawei CBG.

Zobacz też: Co ciekawego planuje Huawei na rynku motoryzacyjnym?

Huawei i SERES opracowali nowy system zwiększania zasięgu napędu elektrycznego o nazwie HUAWEI DriveONE Three-in-One Electric Drive. Dzięki temu udało się zwiększyć zasięg pojazdu SERES SF5 do aż 180 km. I mówimy tutaj o całkowicie elektrycznym napędzie. W trybie rozszerzonego zasięgu ten ma wynosić 1000 km. W pojeździe znajduje się bowiem mały silnik spalinowy, który uruchamia się, gdy poziom naładowania baterii spadnie poniżej określonego poziomu. SERES SF5 osiąga przyspieszenie do 100 km/h w 4,68 sekundy. Na pokładzie znajdzie się także technologia Huawei HiCar pozwalająca na szybkie przełączanie aplikacji między smartfonem a samochodem. Do tego dochodzi inteligentne sterowanie głosowe czy trójwymiarowy system audio składający się z 11 głośników. Cena SERES SF5 wyniesie 246 800 CNY (około 143 tysięcy złotych) za wersję 4WD oraz 216 800 CNY (około 126 tysięcy złotych) za wersję 2WD.

Źródło: Huawei informacja prasowa / GizmoChina

Motyw