Huawei nie skupia się wyłącznie na rynku mobilnym, co poniekąd pokazała ostatnia konferencja firmy w Polsce, gdzie poznaliśmy głównie laptopy (patrz: Huawei MateBook X Pro 2021) i urządzenia noszone (patrz: Huawei Band 6). Teraz firma chce się skupić na czymś większym, choć wciąż mobilnym, czyli samochodach. Naturalnie Huawei od lat w mniejszym lub większym stopniu rozwija się w tej branży. Niemniej teraz czekamy na konferencję, która na swój sposób ma szansę stać się przełomowa dla obecności tego producenta w sektorze motoryzacji.

Konferencja, na której Huawei pokaże swoje zaangażowanie w samochody, już za kilka dni

huawei polar baic harmonyos konferencja samochod

Huawei organizuje konferencję, która odbędzie się 20 kwietnia w Szanghaju i ma dotyczyć produktów powiązanych z samochodami. Na wydarzeniu pojawi się sam prezes firmy, więc z pewnością będzie to coś większego. Z racji, że szczegółów nie znamy, to możemy posilić się poszlakami. Jedną z najważniejszych jest prezentacja BAIC Polar Fox Alpha S, czyli pierwszego samochodu, który na pokładzie ma rozwiązania od Huawei na czele z HarmonyOS. Elektryczne auto otrzymało specjalną wersję Huawei HI, która cechuje się między innymi wysoką mocą (dwukrotnie wyższą od bazowej – 320 KW, ~4 sek do 100 km/h). Oczywiście nie zabrakło też systemów autonomicznych. Na pokładzie znalazły się 3 kamery (typu lidar), 18 radarów oraz bardziej podstawowe 9 kamer ADS i 4 kamery dające obraz 360 stopni. Ostatecznie Polar może jechać autonomicznie na autostradach i oferuje automatyczne parkowanie. Innymi słowy, nie czuć tutaj jeszcze wielkiej rewolucji, ale to na razie zapowiedź.

Zobacz też: Twoja paczka nie została zatrzymana przez służby celne – to oszustwo.

Niewykluczone, że nieco więcej dowiemy się na temat całego systemu i innych rozwiązań właśnie 20 kwietnia na konferencji Huawei. Naturalnie na razie ciężko jakkolwiek wskazywać zainteresowanie producentów samochodowych, których możemy spotkać w Europie.

Źródło: Gizchina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.