Mężczyzna siedzący przy biurku w biurze, patrzący na telefon i uśmiechający się. Obok niego na biurku znajduje się laptop.

Jak udostępnić internet z telefonu na komputer, gdy stracisz łącze przed ważnym spotkaniem

3 minuty czytania
Komentarze

Praca zdalna stała się normą dla wielu z nas. Wyobraź sobie jednak taką sytuację: przygotowujesz się do ważnego spotkania online, a nagle tracisz dostęp do internetu. Co robić w takiej sytuacji? To stresująca chwila, która przytrafia się wielu osobom pracującym zdalnie. Na szczęście istnieje rozwiązanie – udostępnienie internetu z telefonu na komputer. 

Krok 1: Sprawdź pakiet danych

Zanim przejdziesz do udostępniania internetu, upewnij się, że masz wystarczającą ilość danych w swoim planie taryfowym. Udostępnianie internetu może zużywać dużo danych, zwłaszcza podczas spotkań online.

Krok 2: Włączanie hotspotu w telefonie

Dla systemu Android:

  • Otwórz aplikację „Ustawienia”
  • Przejdź do sekcji „Sieć i internet” lub „Połączenia”
  • Wybierz „Hotspot i tethering” lub „Udostępnianie internetu”
  • Dotknij „Hotspot Wi-Fi” i włącz tę funkcję. Możesz też skonfigurować nazwę sieci i hasło

Dla systemu iOS (iPhone):

  • Otwórz „Ustawienia”
  • Przejdź do sekcji „Dane komórkowe” lub „Telefon”
  • Wybierz „Hotspot osobisty” i włącz tę funkcję. Możesz skonfigurować hasło Wi-Fi, jeśli jest to konieczne

Krok 3: Połączenie komputera z hotspotem

  • Na komputerze kliknij ikonę sieci Wi-Fi na pasku zadań (Windows) lub na pasku menu (Mac)
  • Wybierz nazwę sieci hotspotu, którą ustawiłeś w telefonie
  • Wprowadź hasło, które skonfigurowałeś, aby połączyć się z siecią

Alternatywne metody połączenia

USB Tethering – podłącz telefon do komputera za pomocą kabla USB. W telefonie otwórz „Ustawienia” i przejdź do sekcji „Hotspot i tethering”.

Włącz „Tethering USB”. Komputer powinien automatycznie rozpoznać połączenie z internetem.

Bluetooth Tethering – na komputerze włącz Bluetooth. Sparuj telefon z komputerem przez Bluetooth. W telefonie otwórz „Ustawienia” i przejdź do sekcji „Hotspot i tethering”. Włącz „Tethering Bluetooth”. Na komputerze wybierz połączenie Bluetooth jako źródło internetu.

Przydatne wskazówki

Używanie telefonu jako hotspotu może szybko wyczerpać pakiet danych, więc warto monitorować jego zużycie. Udostępnianie internetu przez Wi-Fi zużywa też dużo energii, więc upewnij się, że telefon jest podłączony do ładowarki.

Co więcej, upewnij się, że hotspot jest zabezpieczony hasłem, aby uniknąć nieautoryzowanego dostępu do twojego internetu – chodzi zwłaszcza o sytuację, kiedy nie pracujesz z domu, ale np. z kawiarni.

Udostępnianie internetu z telefonu na komputer może uratować cię w krytycznej sytuacji, gdy tradycyjne połączenie zawiedzie. Postępując zgodnie z powyższymi krokami, szybko przywrócisz sobie dostęp do sieci i będziesz mógł kontynuować swoją pracę zdalną bez przeszkód.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw