Ręka trzymająca smartfon z otwartą aplikacją eSIM pokazującą dostępne pakiety danych dla Niemiec, Europy i globalne, w tle rozmazane lotnisko.
LINKI AFILIACYJNE

Revolut wprowadza kartę eSIM w aplikacji. Zapytaliśmy u źródła, co z Polską

4 minuty czytania
Komentarze

Jest szansa, że pożegnamy spore rachunki za korzystanie z internetu w innych krajach. Wszystko za sprawą nowej możliwości aktywowania karty eSIM, jaką dawać ma Revolut. A dobrze wiemy, że przez opłaty za transmisję danych za granicą niejeden z nas wyrywał sobie już włosy z głowy. Wystarczy, że zapomnimy wyłączyć jednej funkcji na telefonie i na koniec miesiąca spotyka nas niemiła niespodzianka. Kiedy usługa trafi do Polski? Mamy odpowiedź firmy.

Karta eSim w aplikacji finansowej

Osoba trzymająca smartfon z otwartą aplikacją z kartą płatniczej Visa, przy filiżance kawy cappuccino na drewnianym stole.
Fot. Revolut / materiały prasowe

Revolut, wprowadzając kartę eSIM, rozszerza ofertę finansową o usługi telekomunikacyjne. Karta eSIM umożliwi użytkownikom korzystanie z internetu za granicą bez potrzeby posiadania fizycznej karty SIM. Na ten moment funkcja zostanie wprowadzona w Wielkiej Brytanii, ale niedługo może pojawić się także w naszym kraju. Cieszymy się, że nie będziemy pominięci – w końcu klientów Revolut z Polski jest już ponad 3 mln.

Od tego tygodnia klienci z Wielkiej Brytanii będą mogli w pełni cyfrowo zainstalować jedną kartę eSIM, którą będą mogli doładować w aplikacji Revolut kilkoma kliknięciami, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Z eSIM można korzystać jednocześnie z fizyczną kartą SIM, co pozwala klientom łatwo przełączać się między sieciami – idealne rozwiązanie dla osób często podróżujących.

Revolut w komunikacje prasowym z dnia 12 lutego 2024 roku

Klienci korzystający z planu Revolut Ultra otrzymają dostęp do 3 GB danych miesięcznie do wykorzystania na całym świecie, a posiadacze innych planów (w tym darmowego) będą mieli do dyspozycji 100 MB mobilnej transmisji danych bez żadnych opłat.

Co więcej, podłączenie karty eSIM umożliwi korzystanie z aplikacji Revolut bez zużywania limitu danych mobilnych. W praktyce oznacza to, że jeśli będziemy chcieli np. doładować konto przez aplikację, nie wpłynie to na pulę transferu. To świetna wiadomość – czasem bowiem włączamy dane komórkowe za granicą tylko po to, aby skorzystać z bankowości mobilnej, co i tak przekłada się potem na wyższy rachunek.

Jak działa karta eSIM w Revolut?

Osoba trzyma smartfon wyświetlający wirtualną kartę płatniczą Revolut Visa na ekranie, z widocznymi ostatnimi cyframi numeru karty i gradientem kolorów w tle.
Fot. Sophie Dupau / Unsplash

eSIM, czyli embedded SIM, to zintegrowany moduł SIM, który jest bezpośrednio wbudowany w urządzenie mobilne, takie jak smartfon, tablet czy smartwatch. Dzięki temu użytkownicy mogą aktywować plany sieci komórkowej od różnych operatorów, nie wymieniając fizycznych kart SIM.

W Revolut wykorzystujemy technologię, aby upraszczać życie naszych klientów i właśnie to osiąga nasz eSIM. Oferuje bezproblemowy dostęp do mobilnej transmisji danych, eliminując niedogodności związane z wysokimi cenami czy koniecznością zakupu i porządkowania fizycznej karty SIM.

Elyas Sadou, właściciel produktu eSIM w Revolut, w komunikacie prasowym z dnia 12 lutego 2024 roku

Użytkownicy będą mogli aktywować eSIM w swoim urządzeniu bezpośrednio z aplikacji – jest to wygodne i pozwala na szybkie rozpoczęcie korzystania z usługi. Klienci uzyskają także szansę na łatwe przełączanie się między planami taryfowymi lub operatorami bez konieczności wymiany kart SIM, co jest szczególnie przydatne dla osób podróżujących międzynarodowo.

Kiedy usługa będzie dostępna w Polsce?

Choć powyższe założenia dotyczą na ten moment klientów w Wielkiej Brytanii, redakcja Android.com.pl zapytała przedstawiciela firmy, kiedy możemy spodziewać się podobnej usługi w naszym kraju. Odpowiedź napawa optymizmem, ponieważ jest prawdopodobne, że eSIM w Polsce pojawi się jeszcze w tym roku.

Sprawa nie jest przesądzona, ale liczę na to, że uda się zaoferować karty eSIM w aplikacji Revolut również w Polsce i to jeszcze przed tegorocznym sezonem wyjazdowo-wakacyjnym.

Stefan Bogucki, Senior Communications Manager Poland/CEE, dla redakcji Android.com.pl

Warto pamiętać, że jeśli korzystamy z bankowości mobilnej, warto mieć włączoną funkcję lokalizacji telefonu, aby łatwo namierzyć smartfon w razie kradzieży.

Źródło: Revolut, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Revolut / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.