Auchan Scan & Go oficjalnie w Polsce. Zakupy ze smartfonem będą DUŻO wygodniejsze

3 minuty czytania
Komentarze

Auchan to sieć hipermarketów, która zarządza naprawdę jednymi z największych sklepów w Polsce. Pomimo potężnych hal z produktami, korporacja nie boi się też wdrażać nowych technologii. Pokazuje to zupełnie nowa usługa w mobilnej aplikacji, czyli Scan & Go. Z jej pomocą klienci będą mogli jeszcze szybciej i sprawniej robić zakupy. Sprawdźmy więc, na czym ona polega.

Jak działa Auchan Scan & Go w praktyce?

Auchan Scan & Go to usługa, dzięki której klienci sklepu mogą uprościć i przyspieszyć swoje zakupy. Część sieci w Polsce (m.in. Kaufland czy Carrefour) oferuje ją już od jakiegoś czasu (w różnych wariantach), a teraz do tego grona dołączył także i francuski sprzedawca. Polega ona na tym, że zamiast skanować produkty w kasie samoobsługowej, robimy to za pomocą naszego smartfona, a konkretniej aplikacji Auchan (dostępna na Android oraz iOS).

Na końcu zakupów wystarczy podejść do dedykowanej kasy Scan & Go, zeskanować jeden kod QR i zapłacić za wszystkie zakupy. Należy się spodziewać, że w początkowej fazie działania, Scan & Go będzie najszybszą metodą zakupów w Auchan ze względu na niską świadomość konsumentów na temat usługi.

Warto jednak pamiętać, że aby skorzystać ze Scan & Go, należy mieć aktywną Kartę Skarbonka oraz znajdować się w sklepie, który wdrożył tę usługę. Bo niestety, nie wszystkie placówki Auchan obsługują jeszcze tę rewolucję.

Gdzie Auchan Scan & Go będzie dostępne?

Niestety, funkcja aplikacji jest dostępna obecnie tylko w dwóch sklepach w Warszawie: Auchan Broniewskiego oraz Auchan Pokorna. Do końca roku jednak, jak podają Wirtualne Media, sieć planuje odpalić Scan & Go w kolejnych siedmiu sklepach: Auchan Piaseczno, Auchan Ursynów, Auchan Jubilerska, Auchan Wola, Auchan Łódź Manufaktura, Auchan Bydgoszcz Kruszwicka oraz Auchan Kraków al. Pokoju. Osobiście czekam na wprowadzenie usługi do sklepu w Galerii Bonarka, bo i do tego obecnie mam najbliżej.

My wróćmy jednak do Karty Skarbonka, wymaganej do działania Scan & Go. Jej założenie jest bezpłatne i można to zrobić bezpośrednio w aplikacji mobilnej. Co ważne, karta ta oferuje również dodatkowe korzyści, więc warto ją mieć, jeżeli robicie często zakupy w tej sieci sklepów:

  • zwrot 0,5% wartości każdych zakupów na kartę Skarbonka, ale też kupon 10% zwrotu wartości transakcji w postaci środków na konto (max 50 złotych) po osiągnięciu 2500 pkt statusowych
  • dodatkowy kupon 10% zwrotu (max 50 złotych) środków na konto w urodziny
  • historia paragonów
  • bezterminowy zwrot produktów
  • dedykowane kupony rabatowe

Jak prawidłowo założyć taką kartę? Tworzymy konto w mobilnej aplikacji, a następnie uzupełniamy dodatkowe informacje dotyczące posiadacza karty. Po pierwszym zalogowaniu powinien pojawić się monit z prośbą o założenie karty członkowskiej. Podczas wypełniania danych sieć hipermarketów chce od nas ulicę, nr domu, kod pocztowy oraz datę urodzenia.

Jeżeli wszystko wypełnimy prawidłowo i zaakceptujemy regulamin, panel karty Skarbonka powinien pojawić się na ekranie głównym naszej aplikacji. System punktowy mocno przypomina program lojalnościowy Starbucks, bo też przewiduje progi korzyści.

I to byłoby na tyle! Teraz już jesteście w pełni przygotowani na to, aż Scan & Go trafi do najbliższego Wam hipermarketu. Oby to się stało szybciej, niż później. W międzyczasie, pamiętajcie o aktywnej karcie i korzystajcie z zamieszczonych w niej rabatów, w końcu pieniądze na drzewach nie rosną.

fot. Depositphotos/alexmak72427

Motyw