Oto tegoroczne nowości od Xiaomi – znasz je wszystkie? Posegregujmy ten bałagan

3 minuty czytania
Komentarze
xiaomi modele smartfony lista zbior 2016

Jeśli szukać okazji to w Chinach. Tym samym nikogo nie powinno dziwić, że konsumenci szukają równie dobrych modeli, ale w niższych cenach, a to z kolei prowadzi do tego, że firmy z Państwa Środka coraz prężniej podbijają rankingi liderów mobilnego rynku. To z kolei prowadzi, że Chińczycy przedstawiają coraz więcej modeli.

Tak oto skupmy się na Xiaomi, a więc chyba jednej z najbardziej lubianych przez Was firmie. Ile modeli w tym roku ten producent przedstawił? Pewnie na myśl nasunął Wam się flagowy Mi5 oraz niedawno zaprezentowany Redmi Note 4. Jednak czy zdajecie sobie sprawę z tego, że Xiaomi prezentuje nowe smartfony praktycznie co miesiąc? Tak oto przyjrzyjmy się im wszystkim.

Styczeń

xiaomi redmi 3 grafika prasowa 12

Oto Redmi 3, czyli jeden z najchętniej wybieranych inteligentnych telefonów od Xiaomi. Stosunkowo wysoka wydajność za sprawą Snapdragona 616 i 2 GB RAM w zamian za niewielką cenę. Nie można zapomnieć także o ogromnym akumulatorze (4100 mAh) i małym jak na dzisiejsze standardy 5-calowym wyświetlaczu.

Luty

xiaomi mi5 w polsce

Targi MWC, a więc i wspomniany już flagowy Mi5 udowadniający, że smartfony z tej klasy nie muszą wiele kosztować. Oczywiście nie można zapomnieć, że niedługo później okazało się, że poskąpiono na wykonaniu i kilku innych rzeczach, ale zostawmy to na razie z boku.

mi4s

Obok Mi5 pokazano Mi4s, a więc ulepszoną wersję Mi4c, która charakteryzuje się lepszym wykonaniem z niemalże niezmienioną specyfikacją. Do tego dodajmy odmianę Redmi Note 3 (Pro) ze Snapdragonem na pokładzie.

Marzec

Xiaomi-Redmi-3-Pro (1)

Zaledwie dwa miesiące po premierze Redmi 3, świat poznał odmianę z dopiskiem Pro. Dodano więcej pamięci, a także postawiono na czytnik linii papilarnych. Na szczęście nie ruszono akumulatora i ten wciąż ma dużą pojemność wynoszącą 4100 mAh.

Maj

Xiaomi-Mi-Max-7373

Kwieceń pominięty, gdyż to jedyny miesiąc w tym roku, gdy nie ujrzeliśmy premiery żadnego smartfonu od Xiaomi. Z kolei w maju poznaliśmy model Mi Max, którego recenzję znajdziecie na naszym portalu. Ogromny smartfon to ciekawa propozycja, aczkolwiek wymagająca kilku wyrzeczeń.

Czerwiec

xiaomi redmi 3s

Kolejne Redmi 3! Tym razem z nowymi literkami. Tak oto Redmi 3S to odmieniona wersja bazowego modelu ze Snapdragonem 430 zamiast 616. Z kolei Redmi 3X też korzysta ze słabszego układu, ale dodatkowo posiada więcej pamięci oraz czytnik linii papilarnych.

Lipiec

redmi pro

Hmm… Kolejne Redmi! To już robi się nieco nudne, ale do rzeczy. Redmi Pro to topowa propozycja z Helio X20 na pokładzie i wyświetlaczem AMOLED FullHD. Kolejnym charakterystycznym elementem jest podwójny moduł aparatu. Mimo że to kolejne Redmi to jednak jest to jedna z najciekawszych premier tego roku w chińskim wydaniu.

xiaomi redmi 3s prime grafika prasowa

Jednak to nie ostatnie Redmi. Znowu rozdrabniamy Redmi 3. Przypominam o Redmi 3S Prime, czyli w stosunku do Redmi 3S więcej pamięci operacyjnej oraz tej dla użytkownika.

Sierpień

redmi note 4

Miesiąc już co prawda się jeszcze się nie skończył, ale już możemy go zamknąć z… Redmi Note 4, który został zamknięty w nowej, aluminiowej obudowie. Znajdziemy w niej chociażby układ Helio X20 od MediaTeka.

mi note 2 przod

Czy to wszystkie premiery, które Xiaomi przygotowało na ten rok? Oczywiście, że nie. We wrześniu powinniśmy ujrzeć Mi Note 2, o którym już naprawdę wiele wiemy. Jego premiera może walczyć o miano najważniejszej na targach IFA – sam fakt z kim będzie konkurował również nie powinien być zaskoczeniem. Jednak czy jeszcze jakieś modele się pojawią? Bardzo możliwe, że kolejne drobne odmiany poszczególnych smartfonów z serii Redmi, ale jeszcze nic na ich temat nie wiemy.

Motyw