I oto jest! Xiaomi Mi 5 oficjalnie. Ten flagowiec narobi hałasu

2 minuty czytania
Komentarze
mi 5

Miesiące oczekiwań, tysiące plotek, setki nieprawdziwych przecieków – dla fanów Xiaomi był to z pewnością burzliwy okres, ale w końcu jest i on – Xiaomi Mi 5. Model ten miał jeszcze raz udowodnić, że konkurencja musi się z Chińczykami liczyć, i trzeba przyznać, że udowodnili… i to z przytupem. Jeśli nie podoba Wam się LG G5 albo Samsung Galaxy S7, to koniecznie musicie przyjrzeć się propozycji od Xiaomi, bowiem to godny konkurent dla powyższych, i co najważniejsze – tańszy konkurent. Ale przejdźmy do rzeczy.

Na pierwszy rzut oka co bystrzejsi zauważą, że design Mi 5 czerpie garściami od znanego i lubianego Mi Note. W Mi 5 znajdziemy lekko zakrzywiony tył urządzenia, który możemy spotkać właśnie w Mi Note.

mi 5 2

Xiaomi Mi 5 wyposażony został w ultrajasny 5.15 calowy ekran IPS Full HD. Smartfon jest prawie pozbawiony ramek, co sprawia, że wygląda naprawdę elegancko. Pod ekranem znajdziemy fizyczny przycisk „Home”, w którym kryje się także czytnik linii papilarnych. Wymiary nowego flagowca Xiaomi to: 69,20 x 144,55 x 7.25mm, a jego waga to 129g. Smartfon wyposażony został w baterię 3000 mAh.

mi 5 44

Ale to nie wygląd miał odpowiadać za sukces Mi 5. Jak zapowiadał sam Hugo Barra, Mi 5 miał powalczyć z tegorocznymi flagowcami, więc zajrzyjmy do środka urządzenia. Smartfon wyposażony został w procesor Snapdragon 820, który wspierany będzie przez 3 GB lub 4GB RAM (LPDDR4). Smartfon w wersji z 3 GB RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej wyposażony zostanie w procesor taktowany zegarem 1.8 GHz, natomiast wersja 64 GB i 3 GB RAM pochwalić się będzie mogła zegarem taktowania procesora na poziomie 2.15GHz. Dla najbardziej wymagających użytkowników dostępna bedzie także wersja PRO – z procesorem taktowanym zegarem 2.15GHz, 4 GB RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej. Całość oczywiście wspiera technologię szybkiego ładowania – Quick Charge 3.0

mi 5 55

Aparat główny w Mi 5 posiada 16 MP. Zastosowany został sensor od Sony – IMX 298. Co ważne, Xiaomi udało się „upchnąć” aparat wewnątrz urządzenia, tak więc tył urządzenia jest idealnie płaski, oraz wykonany zależnie od wersji – ze szkła 3D lub ceramiki 3D. Z przodu smartfona znajdziemy 4 MP kamerę UltraPixel – możecie kojarzyć z Mi Note.

mi 5 333

Smartfon oczywiście wspiera wszystkie obecne rozwiązania komunikacyjne jak NFC czy LTE. Xiaomi Mi 5 po wyjęciu z pudełka pracował będzie pod kontrolą MIUI 7, które oparte jest na Androidzie Marshmallow. Ceny Mi 5 mają oscylować wokół 300 dolarów – oczywiście w najtańszej konfiguracji. Przedsprzedaż urządzenia już się rozpoczęła. Do bezpośredniej sprzedaży smartfon trafi 1 marca. Na ten moment mowa oczywiście o rodzimym rynku producenta.

Źródło: thenextweb, gsmarena

Motyw