Nowa tapeta Windows

Nowa tapeta na Windows – to prezent od Microsoftu. Zobacz też inne

3 minuty czytania
Komentarze

Microsoft co jakiś czas dodaje nowe tapety do swojej kolekcji. Gigant z Redmond tym razem podjął współpracę z Kevinem Brisseauxem. Efektem współpracy jest nowa tapeta na Windows, którą możesz pobrać. Przy okazji warto sprawdzić inne darmowe tapety, są naprawdę piękne.

Zobacz także: Squid Game w końcu zdetronizowane – po 2 miesiącach Netflix ma nowy hit

Tapety od Microsoftu

Na początek napiszę, jak ustawić tapetę w Windowsie (dla laików). Aby uzyskać nowe tło pulpitu (tapetę), kliknij prawym przyciskiem myszy w plik (obrazek), który chcesz, aby pojawił się jako tło, a następnie wybierz: Ustaw jako tło Pulpitu. Tapetę można zmienić też z poziomu Ustawień, do których można dostać się przez wyszukiwarkę Windows.

Skąd wziąć interesujące tapety? Dobrym sposobem jest skorzystanie z oficjalnej strony Microsoftu. Z rozwijanej listy wybieramy odpowiednią kategorię (jest ich 12). Minusem takiego rozwiązania jest to, że tapety są nazwane i nie widać ich podglądu. Jednak są naprawdę piękne. Microsoft wybrał najwyższej jakości obrazki, które upiększą każdy Pulpit. Ich liczba wręcz przytłacza, każdy znajdzie coś dla siebie.

Innym sposobem na znalezienie tapety jest wyszukiwarka Sklepu Microsoft. W wyszukiwarce aplikacji można wpisać frazę „motywy systemu Windows” i wyskoczy lista interesujących obrazków wraz z podglądami. Warto jednak pamiętać, że motywy to coś więcej niż tapety, ponieważ mogą zmienić np. wygląd Paska Zadań czy dźwięków systemu. Lepiej się upewnić, czy cały pakiet nam odpowiada.

Nowa tapeta na Windows czeka

Nowa tapeta Windows

Powoli zbliżają się święta i w związku z tym Microsoft przygotował dla użytkowników Windowsa niespodziankę. Czerpanie inspiracji z różnych źródeł to sposób na życie artysty Kervina Brisseaux. Brisseaux, haitańsko-amerykański dyrektor kreatywny mieszkający w Nowym Jorku, łączy wpływy ze swojego doświadczenia architektonicznego z modą, muzyką i innymi aspektami popkultury w swoim żywym stylu ilustracji.

„[Co mnie inspiruje] zmienia się tak często, jak pogoda, ale ostatnio zainspirowały mnie żywe barwy, wzory i projekty, które bawią się kształtami zarówno w minimalistycznych, jak i gęstych kompozycjach. Tematycznie zawsze inspirowała mnie popkultura i to, co aktualnie gra w moich słuchawkach”

– mówi Brisseaux.

Brisseaux niedawno przedstawił swoją perspektywę współpracy z firmą Microsoft, projektując niestandardową tapetę pulpitu Windows 11 z okazji nadchodzących świąt. Abstrakcyjna grafika, którą można zobaczyć we wpisie i pobrać tutaj, łączy zaktualizowany wygląd systemu Windows 11 z magiczną, żywą naturą świąt.

„Kompozycja tworzy również surrealistyczny krajobraz, oferując poczucie przygody i potencjalnych nowych początków na horyzoncie”

 – mówi Brisseaux.

Jasne i rozświetlone elementy wizualnej opowieści, którą Brisseaux wyobraził sobie na potrzeby projektu, z nową paletą kolorów i bardziej miękką, przystępną grafiką oddają nowy system Windows 11. Miękkie kwiatowe elementy i wstążki grają na nowoczesnej i wciągającej zaokrąglonej geometrii systemu operacyjnego, przywołując obdarowywanie prezentami jako element świątecznej tradycji.

Źródło: microsoft

Motyw