Forza Horizon 5

Forza Horizon 5 nabiera kształtów. Microsoft pokazał nowe materiały

3 minuty czytania
Komentarze

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Microsoft dał przedsmak tego, co można się spodziewać po grze Forza Horizon 5. Gra pokaże się na rynku już 9 listopada, a Microsoft dzieli się z fanami pierwszymi ośmioma minutami rozgrywki. Ponadto możemy się dowiedzieć o kilku innych nowościach.

Forza Horizon 5 – nowe materiały

Forza Horizon 5

Podczas Gamescom 2021 Xbox Stream Microsoft pokazał, czego gracze mogą się spodziewać, prezentując między innymi samochody z okładki: Mercedes-AMG ONE i Ford Bronco Badlands 2021 w akcji.

Zobacz także: Przyspiesz starego, wolno działającego iPhone’a – wystarczy jedna sztuczka

Grając w Forza Horizon 5 i odkrywając ekspansywną wersję Meksyku, gracz może spodziewać się urokliwych widoków tego kraju. Gry Forza to przede wszystkim jednak samochody. Na okładce nadchodzącego tytułu widać Mercedesa-AMG ONE, który po raz pierwszy jest wyposażony w hybrydową technologię Formuły 1. Dzięki temu gracze mogą odkryć meksykańskie ulice i drogi w bezprecedensowy sposób. Do Mercedesa-AMG ONE na okładce dołącza Ford Bronco Badlands 2021, przygotowany do jazdy w trudnym terenie na rozległym terenie Meksyku, takim jak niesamowite dżungle i pustynie.

Podobnie jak niesamowicie zróżnicowana lokalizacja Meksyku, producent chce wprowadzić do gry różnorodne pojazdy, aby wykorzystać to, co Meksyk ma do zaoferowania. Sprowadzenie Forda Bronco Badlands i Mercedesa-AMG ONE z 2021 roku do Forza Horizon 5 było owocną współpracą między wszystkimi stronami, co widać za kierownicą.

Microsoft cieszy się, że fani Forda i Mercedesa-AMG mogą jeździć największymi pojazdami roku w grze dzięki ich wspaniałemu partnerstwu. A dzięki możliwościom konsol Xbox Series X oraz S, producent mógł dopracować szczegóły i autentyczność bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Uchwycenie piękna i realizmu tych pojazdów sprawiło, że zespół nie może się doczekać, aż fani dostaną je w swoje ręce.

Limitowana edycja

Forza Horizon 5

Microsoft zapowiedział również kontroler bezprzewodowy Xbox w limitowanej edycji Forza Horizon 5, zainspirowany farbami w proszku, które wybuchają przez cały dzień na festiwalu w grze. Kontroler ma po raz pierwszy w historii przezroczyste żółte wykończenie z niestandardowym, widocznym silnikiem i efektami świetlnymi, które odtwarzają się po naciśnięciu przycisku Xbox. Kontroler zawiera teksturowane manetki na spustach i zderzakach oraz niestandardowe manetki dolne i boczne z wgłębieniami, inspirowane perforowanymi kierownicami samochodów wyczynowych.

Kontroler do limitowanej edycji gry zawiera także ekskluzywne DLC do samochodu – element kosmetyczny i emotikonkę zwycięstwa.

Data premiery i konsole Forza Horizon 5

Fani, którzy chcą poznać największy i najbardziej zróżnicowany otwarty świat w grze Forza Horizon, nie muszą już długo czekać. Forza Horizon 5 zostanie wydana 9 listopada, a gracze mogą wybierać spośród wersji Standard, Deluxe i Premium gry. Gracze Xbox Game Pass będą mieli dostęp do wersji Standard, a jeśli kupią pakiet dodatków Premium, będą mogli cieszyć się wszystkimi wspaniałymi DLC z wersji Premium gry, w tym Early Access od 5 listopada.

Źródło: microsoft

Motyw