ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
stary iPhone

Twój stary iPhone działa wolno? Przyspiesz go jedną sztuczką! To działa!

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Nie od dziś wiadomo, że Apple spowalnia stare urządzenia. Firma była oskarżana o takie działania wielokrotnie. W 2016 roku wybuchła afera związana z tym, że w starych urządzeniach, Apple spowalniało wydajność ze względu na „dobro użytkownika”. Jednak jeśli Twój stary iPhone działa wolno, możesz go przyspieszyć!

Apple oskarżane o spowalnianie sprzętu

Eksplozja powerbanku - jak zapobiegać

Apple było niejednokrotnie oskarżane o spowalnianie sprzętu. Jednak batterygate z 2016 roku dało się firmie we znaki. Gigant z Cupertino miał celowo spowalniać stare iPhone’y za pomocą aktualizacji oprogramowania. Apple robiło tak, ponieważ starszy sprzęt mógł mieć problemy ze słabą baterią. W związku z tym ograniczano moc obliczeniową procesorów. W międzyczasie firma organizowała wiele akcji wymiany ogniw w starszych urządzeniach, więc sprawa została zamieciona pod dywan.

Zobacz także: Aktualizacja Windows 10 21H2 zbliża się

W rzeczywistości, użytkownicy nadal mogą mieć problemy z powolnie działającymi urządzeniami, zwłaszcza jeśli chodzi o kilkuletnie iPhone’y. Kilka krajów UE wnioskowało o ukaranie Apple i odszkodowanie dla użytkowników urządzeń firmy. Wśród pięciu państw, o których mowa, znalazły się Belgia, Hiszpania, Portugalia, Włochy i Brazylia. Także Francja postanowiła się przyjrzeć sprawie i ukarać firmę.

Stary iPhone działa wolno? Przyspiesz go

Apple celowo zmniejsza wydajność starych iPhone’ów, aby ich wydajność nie wpływała na żywotność baterii z powodu starzenia się ogniw. Jednak według niedawnego raportu z Chin, jeśli zmienisz w iPhonie lokalizację na Francję, Twój smartfon może działać szybciej i płynniej. Powodem takiego stanu rzeczy jest to, że Apple został ukarany przez Francję grzywną za incydent związany z aferą batterygate. Oznacza to, że firma nie może hamować wydajności starych iPhone’ów w tym kraju.

stary iPhone 12 bateria

Według różnych raportów, po zmianie lokalizacji nawet iPady działają szybciej. Jako dowód wykonano test na iPhonie 7 przed i po zmianie lokalizacji na Francję. Wynik GeekBench przed zmianą lokalizacji na Francję wynosi 286 632, a po zmianie aż 298 321 punktów.

Jak zmienić lokalizację na urządzeniu Apple?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o kilku istotnych rzeczach:

 • Wykorzystaj cały kredyt sklepowy pozostały na koncie Apple ID. Jeśli nie masz pewności, czy masz kredyt sklepowy, sprawdź saldo konta Apple ID.
 • Anuluj subskrypcje i poczekaj do końca okresu subskrypcji.
 • Poczekaj na zakończenie lub wygaśnięcie wszelkich subskrypcji, zamówień w przedsprzedaży, wypożyczonych filmów i karnetów na sezon oraz na zakończenie przetwarzania wszystkich oczekujących zwrotów kredytu sklepowego. Możesz anulować zamówienie przedsprzedażowe.
 • Upewnij się, że masz wybraną metodę płatności dla nowego kraju lub regionu. Zobacz, których metod płatności możesz używać.
 • Ponownie pobierz aplikacje, muzykę, filmy, programy TV i książki na dowolnym urządzeniu, którego możesz użyć do ich odtwarzania lub czytania w przyszłości. Należy to zrobić, ponieważ niektóre typy zawartości mogą nie być dostępne w nowym kraju lub regionie.

Aby zmienić lokalizację na iPhonie:

 • Otwórz aplikację Ustawienia. 
 • Stuknij swoje imię i nazwisko, a następnie opcję Multimedia i zakupy.
 • Stuknij opcję Pokaż konto. Może się pojawić prośba o zalogowanie.
 • Stuknij opcję Kraj/region
 • Stuknij opcję Zmień kraj lub region.
 • Stuknij nowy kraj lub region, a następnie zapoznaj się z warunkami.
 • Stuknij opcję Akceptuję w prawym górnym rogu, a następnie ponownie stuknij opcję Akceptuję, aby potwierdzić.
 • Wybierz metodę płatności i wprowadź nowe informacje o płatności oraz adres płatnika, a następnie stuknij opcję Dalej. Musisz wprowadzić akceptowaną metodę płatności dla nowego kraju lub regionu

Źródło: gizchina, apple

Sprawdź najnowsze wpisy