nowa opłata allegro

Nowa opłata dla sprzedawców i Program Szybkich Dostaw – zmiany na Allegro

4 minuty czytania
Komentarze

Allegro poinformowało dziś o zmianach, które wkrótce zostaną wprowadzone – jedna z nich to nowa opłata dla sprzedawców, której jednak w praktyce będzie można uniknąć dzięki Programowi Szybkich Dostaw. Są też inne nowości – np. łatwiejsze nadania przesyłek do paczkomatów na Allegro Lokalnie.

Nowa opłata dla sprzedawców – o co chodzi?

Jak wiadomo, oferty z oznaczeniem Allegro Smart! cieszą się dużą popularnością wśród kupujących, bo nie muszą oni płacić za dostawę zamówionych produktów. Zadowoleni mogą być również sprzedawcy uczestniczący w programie, bo mają więcej klientów. Dotychczas nie pobieraliśmy opłat za przesyłki w ramach „Allegro Smart!” do Paczkomatów, punktów odbioru oraz listów i przesyłek poleconych – przypomina Allegro. Teraz jednak serwis zmienił zdanie i chce podzielić koszty wysyłki pomiędzy siebie a sprzedawców. W praktyce oznacza to, że do rachunku sprzedawcy za usługi Allegro będzie doliczana opłata w następującej wysokości:

  • 0,99 zł brutto – dla zamówień poniżej 100 zł
  • 1,99 zł brutto – dla zamówień od 100 zł

Zmiana będzie obowiązywała od 4 stycznia wyłącznie dla metody Allegro Paczkomaty InPost w ramach Allegro Smart!. Inna opcja dotycząca tego samego przewoźnika (nazwa: Paczkomaty InPost) zostanie usunięta z listy metod Allegro Smart!. W przypadku pozostałych metod dostawy Allegro Smart! sposób rozliczania kosztów i warunki usługi nie ulegają zmianie.

Nowa opłata na Allegro nie będzie dotkliwa dla sprzedawców, jeśli zaangażują się w Program Szybkich Dostaw

źródło: Allegro

Możesz otrzymać równowartość Twojej opłaty za przesyłkę „Allegro Smart!” dzięki Programowi Szybkich Dostaw – podpowiada Allegro. O co dokładnie chodzi? Wspomniany program startuje 4 stycznia i potrwa do końca 2021 roku. Sprzedający nie musi się nigdzie zgłaszać – powinien jedynie zadeklarować, że zrealizuje szybką wysyłkę. Należy więc ustawić godzinę, do której klient musi złożyć zamówienie, by towar był wysłany tego samego dnia.

źródło: Allegro

Jeśli nasza oferta jest w Allegro Smart!, deklarowany czas wysyłki to natychmiast lub do 24 godzin, mamy ustawioną godzinę szybkiej wysyłki dla przewoźnika, zamówienie wyślemy w dniu jego złożenia, a pierwsza próba jego doręczenia nastąpi następnego dnia kalendarzowego, możemy liczyć na bonus. Jego wysokość zależy od metody dostawy, ale w praktyce niweluje koszty nowej opłaty dla sprzedawców. Co ważne, żeby korzystać z Programu Szybkich dostaw, trzeba spełniać swoje deklaracje dotyczące wysyłki przedmiotów na czas w minimum 95%.

Szybka dostawa jest bardzo ważna dla kupujących. Dlatego zależy nam na tym, żeby jak największa liczba zamówień była doręczona już następnego dnia kalendarzowego. Z naszych danych wynika, że oferty z obietnicą dostawy na następny dzień osiągają sprzedaż większą nawet o 28%! – twierdzi Allegro.

Zmiana dotycząca paczkomatów także na Allegro Lokalnie, ale w tym wypadku chodzi o coś innego

Sprzedający na Allegro Lokalnie otrzymają możliwość nadania przesyłki do paczkomatu ze swojego konta za 8,99 zł i rozliczenia jej bezpośrednio z Allegro. Ta zmiana będzie obowiązywać od 4 grudnia. Sprzedawca nie będzie musiał przechodzić na stronę InPostu. Wystarczy, że zamieszczając ofertę na Allegro Lokalnie, doda do opcji dostawy metodę Allegro Paczkomaty InPost i określi cenę, jaką kupujący zapłaci za wysyłkę – maksymalnie 8,99 zł brutto. Etykietę nadawczą sprzedający będzie mógł wygenerować w zakładce zamówienia od kupujących po tym, gdy kupujący wybierze tę metodę dostawy. Opłatę za przesyłkę doliczymy do Twoich rozliczeń na koncie Allegro – dodaje administracja popularnej platformy sprzedażowej.

Pozostałe zmiany na Allegro to lepsze zarządzanie pracownikami i wycofanie niektórych ofert

Od 14 grudnia sprzedawca będzie mógł nadać każdemu pracownikowi dostęp do poszczególnych czynności związanych z prowadzeniem sprzedaży. Dzięki temu pracownik otrzyma tylko te uprawnienia, które są mu niezbędne, np. dostęp do formularza wystawiania lub zakładki z zamówieniami. Uprawnienia w każdej chwili można wycofać lub zablokować. Poszczególne opcje znajdą się w nowej zakładce w panelu Moje Allegro na koncie, na którym sprzedawca ma abonament.

Czytaj także: Jeśli chciałeś kupić Xboxa Series X, to zrób to teraz, bo wkrótce może go zabraknąć

Allegro poinformowało też, że od 4 grudnia rozszerzy listę towarów, których nie można sprzedawać na platformie. Chodzi o żywe okazy roślin i zwierząt, które nie są rodzime na obszarze Unii Europejskiej i stwarzają zagrożenie dla naturalnych ekosystemów, a także stwarzają zagrożenie dla zdrowia człowieka. W celu zapoznania się z listą inwazyjnych gatunków Allegro odsyła na stronę Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

źródło: Allegro

Motyw