ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xbox Series X dymi

Jeśli chciałeś kupić Xboxa Series X, to zrób to teraz, bo wkrótce może go zabraknąć

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

W zeszłym tygodniu odbyła się światowa premiera Xboxa Series X i Xboxa Series X. Wczoraj z kolei dowiedzieliśmy się, że gigant z Redmont ma powody do dumy, bo Xbox Series X to najpopularniejsza konsola tej firmy. Popyt jest tak duży, że Microsoft ostrzega, że wkrótce może jej zabraknąć w sklepach. Co gorsza, sprzęt może być niedostępny przez wiele miesięcy.

Popyt na Xbox Series X jest niezwykle wysoki – egzemplarzy może zabraknąć

Xbox Series X popyt

Xboxa Series X najlepiej jest kupić teraz, bo już niedługo sklepowe półki mogą opustoszeć. Sytuacja wygląda nieco lepiej w przypadku Xboxa Series S, choć jego również może wkrótce zabraknąć. Według wysoko postawionego pracownika Microsoftu, problemy z zakupem Xboxa Series X mogą trwać nawet do kwietnia 2021 roku. Popyt jest tak duży, że firma nie nadążą z produkcją, by wypełnić podaż. Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia z pewnością jeszcze pogorszą sytuację, bo w tym okresie konsole zazwyczaj sprzedają się jak ciepłe bułeczki.

Zobacz także: Xbox Series X/S nie łączy się z WiFi – jak rozwiązać ten problem?

Już teraz w wielu polskich sklepach brakuje Xboxa Series X – dostawy są planowane na za kilka tygodni, a nie na następny dzień, jak to miało miejsce jeszcze w zeszłym tygodniu. Wygląda więc na to, że Microsoft nie spodziewał się aż tak dużego zainteresowania swoim produktem. Osobiście udało mi się kupić Xboxa Series X i jak na razie jestem z niego bardzo zadowolony, co opisałem w tekście o swoich pierwszych wrażeniach. Recenzja konsoli pojawi się na naszym portalu już w przyszłym tygodniu.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy