Netflixa zna każdy fan serwisów streamingowych, gdyż ta platforma jest obecnie numerem jeden na całym świecie. W jej ofercie można znaleźć pokaźną liczbę interesujących filmów i wciągających seriali, w tym wiele własnej produkcji. Rok 2019 chyli się ku końcowi, bowiem jutro już Sylwester, więc Netflix postanowił podsumować mijający rok, udostępniając listę najpopularniejszych produkcji oryginalnych w Polsce. Nie pozostaje nam nic innego, jak sprawdzić, co najchętniej oglądaliśmy w 2019 roku!

Najpopularniejsze produkcje oryginalne Netflixa w 2019 roku w Polsce

Netflix

Netflix przeznacza każdego roku setki milionów dolarów na produkcje oryginalne – filmy i seriale. Jest to bowiem konieczne, aby przyciągać do siebie nowych użytkowników i utrzymać zainteresowanie obecnych. Choć tytułów zewnętrznych wydawnictw w bibliotece Netflixa nie brakuje, platforma stoi tymi oryginalnymi. Dziś dowiedzieliśmy się, które z tych wydanych w 2019 roku były najchętniej oglądane w Polsce. Poniżej znajdziemy zestawienie dziesięciu tytułów w kolejności od największej do najmniejszej liczby wyświetleń.

1. Wiedźmin

Choć serial Wiedźmin ujrzał światło dzienne zaledwie 10 dni temu, w tym czasie udało mu się przegonić wszystkie inne tytuły Netflixa i zająć pierwsze miejsce w kategorii najchętniej oglądanych produkcji oryginalnych firmy w Polsce. Serial opowiada o doskonale nam znanym Geralcie z Rivii, którego losy splatają się z czarodziejką Yennefer i księżniczką Ciri.

2. Dwóch papieży

Film Dwóch papieży opowiada o papieżu Benedykcie i kardynale Bergoglio, który później został papieżem Franciszkiem. Obraz skupia się na tych dwóch skrajnie różniących się od siebie postaciach, które w końcu będą musiały znaleźć wspólny język.

3. Irlandczyk

Irlandczyk opowiada o Franku Sheeranie, weteranie II wojny światowej, który obecnie wykonuje „zawód” płatnego mordercy. Opowieść zabiera widzów do czasów powojennej Ameryki, gdzie pieniądz ma najwięcej do powiedzenia.

4. 6 Underground

6 Undeground to film akcji w reżyserii Michaela Baya, znanego m.in. z serii Transformers. Zadaniem tytułowej szóstki jest zmienienie świata na lepsze, aby o ich dokonaniach pamiętano przez lata.

5. Zabójczy Rejs

Zabójczy Rejs to wręcz generyczna komedia kryminalna, która mimo niezwykle niskich ocen, znalazła się w dzisiejszym zestawieniu. Film skupia się na małżeństwie, które nagle staje się numerem jeden jeśli chodzi o podejrzanych w śledztwie dotyczącym śmierci miliardera.

6. Stranger Things: Sezon 3

Sezon trzeci Stranger Things skupia się na tych samych bohaterach, co wcześniej, którzy są już u progu dorosłości. W serialu przeplatają się więc wątki miłosne, które zostały jednak mocno stłumione przez zagrożenia z przeszłości. Grupa przyjaciół ponownie musi stanąć do walki ze złem.

7. Sex Education

Sex Education opowiada o nastolatku imieniem Otis, który zmaga się z fobią dotyczącą własnej seksualności. Chłopak jest synem pary terapeutów seksualnych, który niejednokrotnie podsłuchał to i owo, gdy któryś z rodziców prowadził akurat terapię. Spojrzenie Otisa na seks zmienia się o 180 stopni, gdy spotyka atrakcyjną, a zarazem zbuntowaną Maeve.

8. Potrójna granica

Potrójna granica to film kryminalny opowiadający o byłych żołnierzach sił specjalnych, którzy zmuszeni kiepskim stanem finansowym postanawiają ukraść kilkadziesiąt milionów dolarów baronowi narkotykowemu. To nie będzie łatwe zadanie.

9. Jak romantycznie!

Film Jak romantycznie! skupia się na postaci Natalie, która za wszelką cenę chce zostać doceniona w swojej pracy. Pewnego dnia kobieta zostaje napadnięta, ale na szczęście nie doszło do tragedii. Gdy budzi się w szpitalu, odkrywa, że jej życie stało się komedią romantyczną, w której główną rolę gra ona sama.

10. Dom z papieru: Część 3

Trzeci sezon Domu z papieru skupia się na tej samej ekipie co wcześniej, która zjednoczona obrała sobie za cel odbicie pojmanego przyjaciela… i napadnięcie na kolejny bank.

Zobacz także: Poniedziałkowe nowości na HBO GO. Sprawdź, co dziś dodano!

Co ciekawe, większość z najchętniej oglądanych produkcji oryginalnych Netflixa w Polsce w 2019 roku miało swoją premierę w ostatnim czasie. Dajcie znać w komentarzach, które filmy lub seriale z wymienionych powyżej lubicie najbardziej!

Źródło: Netflix

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.