tryb ciemny w WhatsApp

Tryb ciemny WhatsApp już dostępny, ale jest mały haczyk

3 minuty czytania
Komentarze

Ciemny tryb WhatsApp to nowy projekt kolorystyczny niezwykle popularnej aplikacji do przesyłania wiadomości, która zamieni obecną paletę jasnoszarego i zielonego na odcienie czerni, turkusu i ciemnoniebieskiego. Nie zastąpi całkowicie obecnego wyglądu, ale będzie dostępny jako opcja dla każdego, kto chce go używać. Tryb ciemny w WhatsApp jest już prawie dostępny. Prawie, ponieważ niektórzy użytkownicy mogą go zobaczyć, wykorzystując mały błąd w bieżącej wersji beta.

Jak aktywować tryb ciemny w WhatsApp?

tryb ciemny w WhatsApp

To nie jest trudne. Jednak nie każdemu podany niżej sposób działa. Czy Ty będziesz szczęśliwcem? Jeśli masz telefon z Androidem 10 i jesteś częścią programu beta WhatsApp, możesz spróbować aktywować ciemny tryb. Oto, co należy zrobić:

  • Upewnij się, że w ustawieniach systemowych Androida 10 masz włączony tryb ciemny,
  • Pobierz najnowszą wersję WhatsApp Beta,
  • Otwórz aplikację YouTube, wybierz film, dotknij „Udostępnij” i skopiuj adres URL,
  • Otwórz WhatsApp Beta i wybierz kontakt lub czat grupowy,
  • Wklej adres URL filmu jako nową wiadomość,
  • Przy wciąż otwartej klawiaturze stuknij miniaturę wideo, aby uruchomić odtwarzacz YouTube,
  • WhatsApp powinien zmienić się na tryb ciemny.

Przypomnę, że ta sztuczka nie u wszystkich działa (np. u mnie), ale jeśli masz szczęście, możesz cieszyć się WhatsAppem w nowych barwach.

Zobacz także: Microsoft znów namieszał w aktualizacjach Windowsa 10

Tryb ciemny w WhatsApp – co się w nim znajdzie?

Jeśli chcesz być pierwszym, który wypróbuje tryb ciemny dla WhatsApp po jego oficjalnym uruchomieniu, musisz dołączyć do programu beta. Jeśli korzystasz z urządzenia z Androidem, możesz zarejestrować się i pobrać wersję beta ze sklepu Google Play. Program beta na iOS jest obecnie pełny, ale być może zostanie otwarty w dowolnym momencie.

tryb ciemny WhatsApp

Kiedy w końcu nadejdzie tryb ciemny, znajdzie się wiele sposobów na jego aktywację. Z tego, co wyciekło w plikach instalacyjnych aplikacji, będzie można go aktywować za pomocą prostego przełącznika w ustawieniach aplikacji, do których można uzyskać dostęp, dotykając menu w prawym górnym rogu. Wygląda również na to, że ciemny tryb WhatsApp będzie aktywował się automatycznie po włączeniu trybu oszczędzania energii telefonu. Jest to całkiem sensowne.

Oczekuje się również, że ekran powitalny aplikacji zostanie przyciemniony, co pozwoli uniknąć rozbłysku białego światła podczas włączania programu. Menu naklejek i emotikonów WhatsApp również zostaną zaktualizowane o ciemne tła. Ponadto programiści ciężko pracowali nad dostosowaniem charakterystycznych bąbelków wiadomości aplikacji do nowego wyglądu, który będzie używany w ciemnym trybie. Pojawią się również nowe tapety.

Po Co Ci tryb ciemny?

Istnieje kilka powodów, dla których warto spróbować używać trybu ciemnego. Przede wszystkim niektórzy użytkownicy uważają, że ciemne tła są łatwiejsze do oglądania przez dłuższy czas i nie męczą oczu. Zawierają one mniej odblasków niż w jasnym interfejsie. Ciemniejsze ekrany również zużywają mniej energii w przypadku, jeśli Twoje urządzenie ma wyświetlacz OLED. Różnice zużycia energii z wyłączonym i włączonym trybem na smartfonach widoczne są w wielu testach.

Źródło: techradar

Motyw