Złośliwe e-maile

Te e-maile są złośliwe! To zagrożenie dla urządzenia, nie otwieraj ich!

3 minuty czytania
Komentarze

Bezpieczeństwo w Internecie to problem, który powinien dotyczyć wszystkich internautów. Podczas gdy użytkownicy stają się bardziej odpowiedzialni, ponieważ nabywają doświadczenie, pułapki stają się coraz bardziej wyrafinowane, a złośliwi ludzie, którzy je wymyślają, nieustannie ulepszają swoją taktykę. E-mail jest jedną z głównych bram dla cybernetycznych przestępców, którzy chcą wykorzystać lukę w naszych systemach. Złośliwe e-maile to codzienność naszych skrzynek pocztowych. Nie powinno się ich otwierać, a na pewno nie klikać w umieszczone w nich linki. Tego typu wiadomości sprowadzają się zazwyczaj do kilku typów maili, które należy omijać myszką z daleka.

Złośliwe e-maile czyli „Zaloguj się na konto”

złośliwe e-maile mbank

Phishing informacji jest formą oszustwa komputerowego, którego celem jest przekonanie użytkownika za pomocą interfejsu graficznego podobnego do interfejsu firmy lub banku, że może on bezpiecznie wprowadzić swoje dane kontaktowe. Oczywiście są one następnie odbierane przez złośliwą osobę, która utworzyła interfejs. Jest to jedna z najczęstszych taktyk zawłaszczania naszych danych. Dotyczy to przede wszystkim kont bankowych. W mailach często przychodzą grafiki, przypominające interfejs danego banku z prośbą o wpisanie danych i zalogowanie. Absolutnie nie wolno tego robić! Istnieje prosta zasada zapewniająca bezpieczeństwo w wiadomościach e-mail: ostrożność. Jeśli zastosujesz tę strategię, Twoje urządzenia i dane będą nieco bezpieczniejsze.

Potwierdzenie danych osobowych

Z logowaniem na konto związane jest potwierdzenie danych osobowych. Żadna firma ani bank nie wyśle Ci e-maila z prośbą o „potwierdzenie” swoich danych osobowych za pomocą formularza lub odpowiedzi na e-mail lub poprzez kliknięcie łącza. Jeśli będą musieli zweryfikować Twoją tożsamość lub dane, proces zostanie wykonany osobiście lub ze strony internetowej firmy.

Wygrałeś nagrodę

Gratulacje, jesteś szczęśliwym zwycięzcą nagrody w wysokości stu tysięcy dolarów! Sytuacja jest prosta: jeśli nie wziąłeś udziału w konkursie lub loterii, nie możesz wygrać czegoś, a zatem otrzymać powiadomienia e-mailem. Do tej kategorii należą również wiadomości, że odziedziczyłeś ogromną fortunę od nieznanego krewnego. Do tego samego worka można wrzucić ogłoszenia o wygranej w postaci Galaxy S10. Niejednokrotnie ostrzegaliśmy przed takimi oszustwami.

Twoje urządzenie jest zainfekowane wirusem

Generowanie strachu jest dla innych skuteczną strategią do sprowokowania nas do kliknięcia w link. W przypadku technologii, co jest bardziej przerażające niż wirus? Nie jest niemożliwe, aby nasze urządzenia zostały zainfekowane. Jeśli jednak tak się stało, wirus uwidoczni się przez błędy systemowe lub alert antywirusowy, ale na pewno nie przez e-mail.

Zobacz także: Jaka będzie aktualizacja Windows 10 na rok 2020?

Dżesika czeka na Ciebie

złośliwe e-maile

Takie ogłoszenia bardzo często lądują w mojej skrzynce, całe szczęście od razu trafiają do spamu. Lepiej nie otwierać ich, gdy w pobliżu znajdują się nasze pociechy. W przypadku, gdy jesteśmy w domu sami, ale ciekawi wiadomości, można je sprawdzić. Jednak kliknięcie na jakikolwiek obrazek Dżesiki może spowodować, że nasz komputer złapie wirusa. Nie warto!

Złośliwe e-maile – nie otwieraj, usuwaj

Oczywiście samo otwarcie e-maila nie spowoduje zainfekowanie komputera. Jednak często taka poczta zawiera szereg linków, klikalnych obrazków, które warto omijać z daleka. Nie warto nawet sprawdzać, co takie złośliwe e-maile zawierają. Najlepiej je po prostu od razu usunąć bez otwierania. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, możesz je otworzyć, ale pod żadnym pozorem nie odpowiadaj ani nie klikaj łączy w takiej wiadomości.

Źródło: androidpit

Motyw