iOS 14 aplikacje

Ostatnia aktualizacja iOS spowolni kolejne iPhone’y

3 minuty czytania
Komentarze

Apple we wtorek wydało długo oczekiwaną aktualizację iOS do wersji 12.1. To pierwsza tak duża poprawka najnowszego oprogramowania. System naprawia oczywiście kilka błędów, takich jak problemy z łącznością LTE w niektórych iPhone’ach oraz przesadne wygładzanie twarzy, przy wykonywaniu zdjęć przednim aparatem modelu XS. iOS 12.1 dodaje też kilka nowych opcji, na przykład rozmowy przez FaceTime w grupie, ponad 70 nowych Emoji oraz obsługę funkcji Dual SIM z kartą eSIM w iPhonie XS, XS Max oraz XR.

Zobacz także: Apple pokazuje nowe urządzenia. iPad Pro gwiazdą konferencji

Nowy iOS dodaje ważną opcję dla iPhone X, 8 oraz 8 Plus

Apple o tym z resztą oficjalnie informuje: „Dodano funkcję zarządzania wydajnością, pozwalającą zapobiegać nieoczekiwanemu wyłączaniu urządzenia; funkcję tę można wyłączyć, jeśli nieoczekiwane wyłączenie nastąpi (iPhone X, iPhone 8 i iPhone 8 Plus).” Co to oznacza dla użytkowników? Jest to ściśle związane z aferą dotyczącą spowalniania iPhone’ów. Pod koniec minionego roku amerykańska firma przyznała się, że celowo starała się uchronić swoje smartfony przed nieoczekiwanym wyłączaniem się. Całość została wdrożona w tajemnicy przed użytkownikami – za to oberwało się Apple. Sprawa zyskała bardzo szeroki rozgłos. Firma z Cupertino wprowadziła przez to tańszą wymianę akumulatorów w swoich smartfonach. Promocyjna cena dla modeli 6, 6 Plus, 6S, 6S Plus, SE, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus oraz X wynosi 129 złotych. Cała akcja trwa do końca tego roku.

Aktualizacja iOS 11.3 wprowadziła zmiany w zarządzaniu wydajnością

Nie dotyczył on jednak najnowszych wtedy modeli, czyli iPhone 8 oraz X. Apple tłumaczyło się w poniższy sposób: „Telefony iPhone 8 i nowsze są wyposażone w bardziej zaawansowaną architekturę sprzętową oraz programową. Pozwala ona dokładniej ocenić moc wymaganą przez urządzenie i dostarczaną przez baterię, co ułatwia maksymalizację ogólnej wydajności sytemu. W oparciu o ten odmienny system zarządzania wydajnością system iOS dokładniej przewiduje nieoczekiwane wyłączenia urządzenia i skuteczniej im zapobiega. Dzięki temu skutki zarządzania wydajnością mogą być mniej zauważalne w przypadku telefonów iPhone 8 i nowszych. Jednak z czasem baterie akumulatorowe wszystkich telefonów iPhone tracą pojemność i gotowość na szczytowy pobór mocy, a ostatecznie wymagają wymiany.”

Teraz opcja jest dostępna dla iPhone 8 oraz X

W przyszłym roku dosięgnie pewnie najnowszych obecnie modeli… „Począwszy od systemu iOS 12.1, ta funkcja jest dostępna na telefonach iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X, ale zarządzanie wydajnością może być mniej zauważalne ze względu na bardziej zaawansowaną konstrukcję sprzętu i oprogramowania tych modeli”. Amerykanie już nie ukrywają tej informacji. Jest ona dostępna w liście zmian dla iOS 12.1. W modelach 8 oraz X zarządzanie wydajnością ma być zdecydowanie mniej uciążliwe. Musimy jednak pamiętać, że z czasem każda bateria straci sporo ze swojej pojemności.

źródło: Apple, MacRumors

Motyw