iphone x

Apple zmienia plany. Nowy iPhone z innym ekranem

2 minuty czytania
Komentarze

Od kilku miesięcy pojawiają się informacje na temat premier kolejnych smartfonów Apple. Jasne jest, że wzorem dla kolejnych iPhone’ów będzie iPhone X. Flagowy telefon wyznaczy kierunek dla wszystkich mobilnych urządzeń firmy z Cupertino. Kolejne iPhone’y zostaną wyposażone w trójwymiarowy skaner twarzy, czyli Face ID oraz zyskają „bezramkowy” design. Na pewno pozostanie kontrowersyjny „notch”, choć w kolejnych generacjach może się zmniejszyć. Kiedyś pewnie zniknie. Jednak na ten moment technologia na to nie pozwala.

Zobacz także: Valve i Apple mają konflikt interesów? Szykuje się coś wielkiego?

Co najmniej trzy nowe smartfony

Następca iPhone’a X nie zmieni na pewno wyglądu, a ekran OLED pozostanie 5,8-calowy. Urządzenie pozostanie w obecnej formie, zyska nowy procesor, a także pewnie kilka innych usprawnień. Mogą zadebiutować nowe wersje kolorystyczne. Nie znamy żadnych dokładnych informacji – nie należy spodziewać się szczególnie istotnych zmian, czy nowych funkcjonalności. Obok tego modelu, zadebiutują w tym roku co najmniej dwa zupełnie nowe urządzenia. Pierwszym będzie większy brat smartfona z 5,8-calowym wyświetlaczem – iPhone X Plus. Nazwa jest oczywiście robocza. Zostanie on wyposażony w ogromny 6,5-calowy ekran OLED i będzie jednym z największych telefonów na rynku. Jego gabaryty będą zbliżone do iPhone’a 8 Plus, z tym, że ten ostatni ma dużo mniejszy, bo 5,5-calowy wyświetlacz. iPhone X Plus zostanie flagowym, mobilnym sprzętem Apple. Prawdopodobnie jego parametry będą zbliżone do następny iPhone’a X.

Zmiana planów

Pewnym wydaje się być pojawienie się na rynku trzeciego modelu. Razem z wyżej wymienionym urządzeniami z 5,8 oraz 6,5-calowymi ekranami zadebiutuje też urządzenie „pośrednie”. Jego wyświetlacz ma mieć 6,1-cala. Wcześniejsze informacje wydawały się jasne – miał to być budżetowy smartfon. Oczywiście w rozumieniu Apple… Jego cena miała być niższa niż iPhone’a X i wynosić około $650-$700. Przewidywane parametry wskazywały na nieco niższą półkę. Pojedynczy, tylny aparat, brak 3D Touch oraz ekran LCD zamiast OLED.

iPhone 6,1 OLED

Zdjęcia pochodzące z linii produkcyjnej pokazują, że smartfon jest już gotowy. Wygląda na to, że najważniejsza plotka nie sprawdziła się. iPhone 6,1-cala też jest wyposażony w wyświetlacz OLED. Przewidywania na temat niższej ceny mogą się jednak nie sprawdzić. Telefon może nie być tańszą wersją, a urządzeniem, które znajdzie się pomiędzy 5,8 oraz 6,5-calowym.

Praktyczna nowość

Cały czas czekamy też na mocniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne ekrany. Apple ma w tym roku zrobić krok w tym kierunku. Całe trio nowych iPhone’ów otrzyma szkło zdecydowanie bardziej mocne niż obecnie. Technologia ma nazywać się Cover Glass Sensor. Czujniki ekranu dotykowego mają znaleźć się na powierzchni samego szkła, a nie tak jak teraz na panelu wyświetlacza. Dzięki temu całość ma być nie tylko bardziej odporna, ale też lżejsza.

Źródło: pocketnow

Motyw