android klawiatura schowek

[Pobierz] Wygodniejsze pisanie na telefonie. Najlepsze darmowe klawiatury na Androida!

3 minuty czytania
Komentarze

Telefony, jak sama nazwa wskazuje, służą głównie do telefonowania. Okazuje się jednak, że z biegiem czasu coraz mniej osób korzysta z zasadniczej funkcji smartfonów, ponieważ napisanie wiadomości na jednym z wielu komunikatorów jest znacznie szybsze i wygodniejsze. Warto zatem zaopatrzyć się w dobrą klawiaturę po to, by wpisywanie kolejnych liter na ekranie urządzenia było czystą przyjemnością. W tym artykule przygotowałem dla Was kilka najlepszych moim zdaniem aplikacji, które z powodzeniem zastąpią Wam systemową aplikację klawiatury.

Gboard – klawiatura Google

Gboard to prawdopodobnie najlepsza klawiatura, jaką możecie pobrać na swojego smartfona. Oprócz podstawowej funkcji, jaką jest oczywiście wprowadzanie tekstu, aplikacja połączona jest również z innymi usługami giganta z Mountain View – oznacza to, że podczas pisania skorzystać można z wyszukiwarki Google lub translatora, a wyniki od razu pojawią się w danym polu. Wysyłanie wiadomości staje się łatwiejsze również dzięki opcji rozpoznawania głosu, możliwości pisania za pomocą funkcji Glide oraz wyszukiwarce emoji, oraz plików GIF. Koniecznie przetestujcie klawiaturę Google’a – nie zawiedziecie się!

Cena: Darmowa

Pobierz: 

SwiftKey Keyboard

Klawiatura SwiftKey to mój personalny faworyt, do którego czuję wielki sentyment. Z tej aplikacji korzystam nieustannie od kilku lat i przyznam szczerze, że do tej pory mnie ona nie zawiodła. Główną zaletą klawiatury SwiftKey jest świetny algorytm przewidywania kolejnych wyrazów oraz autokorekty, który uczy się wraz z kolejnymi wpisywanymi zdaniami. Co więcej, dzięki funkcji Swipe pisanie jest bardzo przyjemne. Swoim użytkownikom aplikacja oferuje również możliwość dostosowania wyglądu klawiatury za pomocą ogromnej ilości bezpłatnych motywów. Jeśli z jakiegoś powodu nie przepadacie za usługami Google’a, to SwiftKey będzie świetnym wyborem.

Ciekawostka: podczas kilku lat spędzonych ze SwiftKey udało mi się osiągnąć następujące rezultaty:

  1. Prędkość pisania: 43.5 słowa na minutę
  2. Ilość słów dodanych do aplikacji: 11721
  3. Odległość przebyta za pomocą funkcji Swipe: 1670 metrów

Cena: Darmowa

Pobierz: 

Hydrogen Keyboard Chrooma – Swipe, Fast, Typing

Hydrogen Keyboard Chrooma (dawniej po prostu Chrooma) to ostatnia klawiatura ze sklepu Google Play, która moim zdaniem jest warta uwagi. Aplikacja swoim użytkownikom oferuje wiele interesujących funkcji, takich jak sprawdzanie poprawności wpisanego tekstu, przewidywania obejmujące nawet znaki interpunkcyjne i buźki emoji oraz możliwość korzystania z motywów dostosowujących się do aplikacji. Warto pamiętać również o trybie obsługi jedną ręką oraz wyszukiwarce plików GIF. Hydrogen Keyboard Chrooma oferuje dodatkowo płatną wersję aplikacji, która pozwala korzystać ze wszystkich motywów oraz odblokowuje kilka dodatkowych funkcji.

Cena: Darmowa / 8.49 zł (oferta promocyjna, która podobno nigdy się nie kończy) / 22.99 zł

Pobierz: 

Zobacz też: Czy warto jeszcze kupować samochody?

Bonus: systemowa aplikacja klawiatury

Jeśli od swojego smartfona nie oczekujecie fajerwerków, to warto zastanowić się, czy systemowa aplikacja klawiatury nie jest wystarczająca. Programy tego typu często oferują kilka udogodnień, które spokojnie wystarczyć powinny nieco mniej zaawansowanym użytkownikom. Przykładem niezłej klawiatury jest Samsung Keyboard, który spełnia swoje podstawowe funkcje. Przetestujcie to sami!

Motyw