xiaomi mi 7 mi 8

Sprzedaż Xiaomi i Nokii szokuje w Europie, lecz jakie smartfony wybieramy?

2 minuty czytania
Komentarze

W dzisiejszym świecie ciężko wyobrazić sobie życie bez smartfona – to małe urządzenie w naszym życiu pomaga nam wielokrotnie w ciągu dnia, na przykład w pracy lub w szkole. Co ciekawe, doszliśmy jednak do takiego stadium zaawansowania telefonów, że użytkownicy nie czują częstej potrzeby wymiany swojego smartfona. To powoduje, że do Europy trafia coraz mniej urządzeń z poszczególnych serii od producentów, lecz jest kilka wyjątków – jednym z nich jest na przykład znana i kochana firma Xiaomi.

Statystyki lecą w dół, lecz nie wszędzie

Jak wynika z danych przygotowanych przez firmę Canalys, do Europy trafia coraz mniej smartfonów. Problem ten najbardziej widoczny jest w Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech, gdzie dostarczane jest średnio 14% mniej urządzeń niż dotychczas. Co ciekawe, zjawisko to nie występuje w Europie Środkowej i Wschodniej – tam w pierwszym kwartale tego roku zanotowano aż o 12.3% więcej dostaw niż w zeszłym roku. Głównym powodem takiego stanu rzecz mogą być firmy takie jak Xiaomi, które masowo eksportują swoje urządzenia do państw takich jak Polska, co jest dla nas świetną alternatywą dla drogich smartfonów od gigantów branży. Największy zysk ze sprzedaży miała szansę wygenerować jednak Rosja. Tylko przez pierwsze trzy miesiące tego roku sprzedano tam o 25.4% więcej urządzeń niż w 2017!

Kto dostarcza najwięcej urządzeń do Europy? Statystyki zaskakują

Canalys zdecydowało się również na zebranie statystyk na temat największych producentów smartfonów w Europie. Nie dziwi fakt, że na pierwszym miejscu znajduje się Samsung, który w pierwszym kwartale na nasz kontynent przysłał ponad 15 milionów telefonów, mimo to zaliczając spadek w stosunku do zeszłego roku. Podobnie sytuacja przedstawia się z firmą Apple, która do Europy sprowadziła aż 10 milionów iPhone’ów. Zaskoczyła nas jednak Nokia oraz Xiaomi – fińska korporacja, pomimo nieobecności na rynku przez pewien czas, dostarczyła aż 1.6 miliona smartfonów, podczas gdy Xiaomi przysłało do nas prawie 2.5 miliona inteligentnych telefonów, uzyskując rekordowy wzrost. Zerknijcie na tabelę, bo taka sytuacja od dawna nie miała miejsca!

Zobacz też: Oto nowy tajemniczy smartfon prosto od Xiaomi.

Co producenci lubią zmieniać w smartfonach?

Na sam koniec warto przyjrzeć się smartfonowym preferencjom producentów. Jak wynika z powyższej infografiki, coraz więcej urządzeń posiada wyświetlacze o proporcjach 18:9. Liczba smartfonów z ekranem tego typu w ciągu roku wzrosła z 0 do ponad 7 milionów! W coraz większej ilości telefonów znaleźć można również dwa sloty na kartę SIM, co bardzo ułatwia życie służbowe, coraz więcej pamięci operacyjnej oraz ulepszony aparat, który często posiada dwa lub nawet trzy obiektywy.

Źródło: Canalys

Motyw