iphone triple camera

Apple już wkrótce podąży tropem Huawei

2 minuty czytania
Komentarze

Apple pracuje nad zupełnie nowym modułem aparatu fotograficznego. Konstrukcja z pewnością pójdzie torem wyznaczonym już przez Huawei. Wygląda na to, że spółka z nadgryzionym jabłkiem w logo będzie drugą na rynku, która zastosuje tę ciekawą konstrukcję. Potrójna kamera prawdopodobnie zadebiutuje w przyszłym roku. Chyba, że Amerykanie zrobią nam niespodziankę już niedługo. W końcu nie jest jasne czym będą się wyróżniały nowe smartfony Apple. Takie informacje podaje Taipei Times. Raport nie podaje żadnych, dodatkowych szczegółów. Jednak inny serwis – Economic Daily News podaje pewne informacje na temat nowego systemu kamer. Konstrukcja ma charakteryzować się pięciokrotnym zoomem, a także co najmniej jednym 12-megapikselowym obiektywem.

Zobacz także: Gboard z funkcją, którą dawno znamy na iOS

Jakie będą zalety nowego aparatu?

Obecne standardy na rynku wyznacza dość niespodziewanie Huawei. Dodanie trzeciego obiektywu w iPhonie, umożliwi zastosowanie trzykrotnego zoomu optycznego. Użytkownicy zyskają dzięki temu trzykrotne powiększenie bez utraty jakości. Obecnie dostępne na rynku smartfony Apple, iPhone 7 Plus, iPhone 8 Plus oraz iPhone X dysponują funkcją dwukrotnego zoomu optycznego.

iphone triple camera

Nie będzie on dostępny dla wszystkich

Zupełnie nowa, potrójna kamera zarezerwowana zostanie tylko dla absolutnie topowych smartfonów Apple. Możemy się spodziewać, że będzie wyróżnikiem iPhone’a X Plus, czyli modelu z ekranem 6,5-cala lub też jego następcy. Na temat kamer w modelach, które zadebiutują w tym roku nie wiemy wiele. Analitycy spierają się o to czy nastąpią w nich jakieś zmiany.

Liderem jest… Huawei

Jest to ogromne zaskoczenie. Model P20 Pro nie jest smartfonem idealnym, ale jego aparat robi naprawdę duże wrażenie. Przede wszystkim chodzi o zdjęcia robione w nocy. Przez lata ten element w smartfonach praktycznie się nie zmienił. Nie wydaje mi się, żeby mój iPhone X robił lepsze zdjęcia w nocy od starszego iPhone’a 7 Plus. Chińska firma spowodowała, że giganci tacy jak Apple i Samsung muszą naprawdę się postarać. Konstrukcja Huawei budziła wiele kontrowersji jednak spisuje się w praktyce. Rozwiązanie to jest o tyle nietypowe, że składa się z trzech obiektywów. Każdy z nich dysponuje optyczną stabilizacją obrazu. Co ciekawe spółka nie pochwaliła się tym na konferencji prtezentującej P20 Pro. Nowy obiektyw Leica Vario-SUMMILUX z trzykrotnym zoomem, umożliwia wykonanie zdjęć z pięciokrotnym zoomem hybrydowym bez utraty jakości. Przysłony obiektywów to: f/1,8, f/1,6, f/2,4. Dzięki takim rozwiązaniom aparat pozwala uchwycić niesamowite szczegóły. Wykonane fotografie wyróżniają się wyjątkową ostrością. Czasem chyba nawet nieco przesadzoną. Jednak zdjęcia wykonane w bardzo ciemnych pomieszczeniach, robią naprawdę duże wrażenie. Więcej na ten temat przeczytacie w artykułach Adama, który stał się niedawno posiadaczem tego modelu.

Źródło: MacRumors

Motyw