Gboard z funkcją, którą dawno znamy na iOS

Kamil Lewicki Aplikacje 2018-05-05

GBoard jest bez wątpienia jedną z najpopularniejszych klawiatur w Sklepie Play. Gigant z Mountain View dba o to, by użytkownicy otrzymywali częste aktualizacje, a ich zainteresowanie aplikacją było podtrzymywane za sprawą nowości. Jedną z nich jest możliwość tworzenia własnych GIF-ów.

GBoard pozwoli Ci stworzyć własnego GIFa

Kilka miesięcy temu w aplikacji GBoard na systemie iOS pojawiła się ciekawa opcja – można było tworzyć własne animacje. Dopiero teraz Google postanowiło wprowadzić tę funkcję do wersji na Androida. Lepiej późno niż później. GIFa możemy stworzyć bezpośrednio z poziomu klawiatury. Wystarczy, że przejdziemy do odpowiedniej sekcji, a następnie wybierzemy „Make a GIF” z dużym znakiem „+”.

Zostaniemy przeniesieni do aplikacji aparatu, gdzie za sprawą przedniej lub tylnej kamerki przychwycimy krótkie wideo. GBoard przerobi je na animację, a my będziemy mogli ją zapisać, wysłać w wiadomości lub powtórzyć.

Zobacz też: Gdzie kupimy OnePlus 6?

Google pozwala przetestować nową funkcję klawiatury w wersji beta GBoarda. Aby to zrobić, wystarczy wejść pod odpowiednią wersję w Sklepie Play i zapisać się do programu dla testerów.

źródło: Droid-Life • Łukasz

  Przesiadłem się na Fleksy i jak na razie jest OK. Wkurzają mnie te wszystkie bzdety, które tylko zamulają telefon i sprawiają, że klawira ładuje sie dłużej niż powinna.

 • maxprzemo

  Ja jestem coraz bliżej decyzji o zmianie tej klawiatury. Dokładnie to przez irytujący błąd we wpisywaniu sugerowanych słów w komentarzach Disqus’a.

  • stark2991

   Na czym ten błąd polega?

   • maxprzemo

    Na przykład zaczynam wpisywać słowo „źródło”. Po trzech literach mam już w podpowiedziach całe słowo źródło to je klikam a w disqus wpisuje się źróbdo.
    Kasuję te trzy złe litery, w podpowiedziach nadal jest cały czas słowo źródło, klikam je a tam znowu źródbo. I tak mogę bez końca. Muszę całe słowo skasować i wpisać je ręcznie bo z podpowiedzi cały czas wpiszą się głupoty. Nie jest ten błąd cały czas tylko losowo. I tylko jak w słowie są Polskie litery żźółąę. A i ten błąd zauważyłem tylko w disqus.

    • stark2991

     Nie zauważyłem takiego błędu u siebie i nie potrafię go odtworzyć
     Jakiej przeglądarki używasz? To może być tu istotne

     • variete

      Ja używam Chrome. Co jak co, ale apki z jednej stajni powinny działać idealnie.

     • maxprzemo

      Ja uważam Chrome.

    • variete

     Mam to samo. I do tego jeszcze często nie chce w ogóle wstawiać sugerowanych słów. Czasami zaskoczy po kilku kliknięciach, czasami po nastu, a czasami w ogóle.

    • Marcin

     Również u mnie występuje ten błąd w disqus. Ewidentnie coś jest na rzeczy

 • 0001

  Tą klawiaturą Nie mogę pisać na Facebooku bo słowa znikają i tak mam od półtora roku . Natomiast inne działają dobrze.

 • Lookso

  Tworzenie gifów to wbrew pozorom bardzo istotna funkcja z której skorzysta zapewne znikoma ilość użytkowników i to głównie po to, żeby tylko sprawdzić co to jest albo po prostu przez przypadek.

  Pomijając ten fakt, właśnie testuje sobie iOS i może ta jedna głupia funkcja była wcześniej na ten system ale mi brakuje na nim kilka innych funkcji z Androida. Jakoś zdaje mi się, że było więcej możliwości ustawień na andku. Albo mi się tak tylko zdaje, nie wiem. Telefon z andrutem idzie na serwis [*]

  Z tego co pamiętam to na Androidzie jest możliwość włączenia tzw. pływającej klawiatury. Na iPhone tego nie ma. Do tego na jabłkach nie wszędzie się ona otwiera. Np. w większości formularzy logowania. Mimo, że ustawioną mam klawiaturę Gboard jako domyślą, to często potrafi się odpalić ta systemowa…

 • kazik1902

  Czy stworzono w końcu klawiaturę która obsługuje gesty o funkcjach „ctrl+a” „ctrl+c” „ctrl+v” itp?
  Póki klawiatury nie zaczną wspomagać produktywności – zostaję przy Swype. Ona to posiada. Reszta klawiatur zamienia się w cukierkowe aplikacje dla dzieci.

 • mindla

  Po co to komu, kto z tego korzysta?
  Tylko dzieci i gimbaza, może też dorośli o mentalności 12-letniego dziecka.
  Kolejny bzdet jak emoji, naklejki itp.
  Mają być tylko litery cyfry i znaki specjalne jak £€¥¢©®°™§.

  Reszta może być dostępna ale wyłącznie jako rozszerzenie do używania przez chętnych.

  • stark2991

   Przyszło z iOSa, także widzisz…

 • variete

  Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno… Od kilku wersji ta klawiatura robi się coraz to gorsza. Od kiedy na moim Nexusie 5 SwiftKey zaczął zamulać, byłem szczerze zadowolony z GBoard. Niestety, ostatnie wersje mają jakiegoś koszmarnego buga z wstawianiem sugerowanych przez słownik wyrazów. Sytuacja wygląda tak. Pada propozycja, klikam żeby ją wstawić do pisanego tekstu, a ona zwyczajnie się nie wstawia. Czasami trzeba klikać w nią nawet naście razy. Jeśli w ogóle wstawi, to czasami prawidłowo, a czasami – doklei wyraz sugerowany do fragmentu już wpisanego. No cholery można dostać. Chwilowo (mam nadzieję), zmieniłem ją ponownie na SK. Nie mam już Nexusa, więc smartfon z w miarę szybkim procesorem i 6 GB RAM nie daje możliwości poczucia tego, za co kiedyś kląłem na SK. Od razu poczułem lepsze przewidywanie wpisywanego tekstu, zero problemów z wstawianiem sugestii, etc. Niestety brakuje mi gestów z GBoard.
  Podczas gdy potrzebne są poprawki najważniejszych funkcji, oni dodają możliwość przygotowania własnego GIFa. (-‸ლ)

  • Adrian Markowski

   SK byl ok do wersji 4.4.4 teraz pchaja mase gowna, gify naklejki 400000 emot… ppo uj to komu ?? powinna byc wersja lite

  • Lookso

   No ten bug jest irytujący na andku. Ale na japku jakoś na szczęście jak na razie jego nie uświadczyłem.x