xiaomi mi mix 2s huawei p20 pro

Jak wypadają naprzeciwko siebie tegoroczne, flagowe smartfony?

Artykuły

Często zaznaczamy, że ten rok będzie nudny. Największymi rewolucjami miały okazać się czytniki linii papilarnych scalone z elastycznym wyświetlaczem, więc też „składanymi” smartfonami. Jednak pojawiły się kolejne przesunięcia terminów i tego typu model możemy najwcześniej spodziewać się pod koniec roku w formie plotek, a oficjalnie dopiero na przyszłorocznych targach. Same skanery pod ekranem pojawiły się już w kilku modelach, ale o ich szerokiej dostępności nie możemy mówić. W takim razie jest to rok ewolucji dla wszystkich, chociaż w przypadku niektórych firm można mówić o rewolucjach – patrz Sony. Do premiery kolejnych propozycji z najwyższych półek dzieli nas odpowiednio tydzień i dwa tygodnie, aby poznać OnePlus 6 i Xiaomi Mi 7 oraz HTC U12+.

Dlatego porównajmy teraz to, co już zostało przedstawione. Okazuje się, że w najbardziej gorącym – dla rynku smartfonów – okresie, czyli pierwszym kwartale roku nie poznaliśmy zbyt wielu modeli z najwyższej półki. Do dzisiaj tak naprawdę oficjalnie przedstawiono cztery serie i jednego reprezentanta. Oto oni:

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Celowo na warsztat wziąłem najlepsze propozycje. Mimo że Mi Mix 2S to wyłącznie odświeżenie Mi Mixa 2, to jego podzespoły świadczą o bezkompromisowych możliwościach.

 

Specyfikacja techniczna

porownanie specyfikacji flagowcow

Proste wnioski:

 • wszystkie smartofny z podwójnymi aparatami, Huawei z trzema
  • Huawei i Sony stawiają na czarno-białą matrycę
 • wszystkie z najmocniejszymi układami
  • Huawei i Samsung z autorskimi rozwiązaniami
 • proporcje 18:9 są już standardem
  • Sony jedyne z 16:9 i rozdzielczością 4K
 • Huawei z najlepszym akumulatorem i najnowszym systemem
 • Sony zdecydowanie największy i najcięższy, mimo najmniejszego wyświetlacza
 • tylko Samsung i LG pamiętali o gnieździe słuchawkowym

 

Możliwości

Każdy producent skupił się na czymś innym. Samsung postanowił pokazać nam głośniki stereo i fizyczną regulację przysłony, Huawei potrójny aparat, Xiaomi postawiło na najlepsze podzespoły i wewnętrzną rewolucję w jakości zdjęć, LG postawiło na sprawdzone rozwiązania z ciekawymi głośnikami, a Sony to przede wszystkim wyświetlacz. Nie da się ukryć, że niektórych może odstraszyć notch w P20 Pro i G7 ThinQ, ale to kwestie gustu. Warto mieć na względzie, że w Polsce najprawdopodobniej pojawią się najsłabsze odmiany LG i Xiaomi. Wspominałem o wyświetlaczach – w tej kwestii niepisanym liderem wciąż pozostaje Samsung, chociaż konkurencja nie jest daleko w tyle. Najgorzej pod tym względem wypada Mi Mix 2S, który nie planował się wyróżniać pod tym względem – nie licząc jego wpasowania w obudowę.

 

Cena

xiaomi mi mix 2s oficjalnie

Nie wszystkie smartfony są jeszcze oficjalnie dostępne w Polsce, ale analizując zagraniczny rynek, poszczególne ceny modeli kształtują się następująco:

 • Xiaomi Mi Mix 2S – przewidywana około 2500 złotych z Chin, około 3000 złotych od polskiego dystrybutora
 • Samsung Galaxy S9+ – 4000 złotych
 • LG G7 ThinQ – przewidywana około ~3300 złotych
 • Huawei P20 Pro – 3500 złotych
 • Sony Xperia XZ2 Premium – brak danych, XZ2 kosztuje 3300 złotych, więc spodziewajmy się wartości ponad 3700 złotych

Flagowe modele, więc ceny nie mogą być inne. Co ciekawe, tak niewiele flagowych modeli zostało przedstawionych w tym roku, a jeszcze mniej jest ich dostępnych w Polsce. Z uwzględnionych w tym artykule smartfonów jedynie Samsung i Huawei są dostępne. Jakby nie patrzeć, to też przepis na sukces.

Zobacz też: iPhone SE2 coraz bliżej – zobacz, jak wygląda.

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, który smartfon jest najlepszy. W tym tekście starałem się nie uwzględniać prywatnych opinii i odczuć, co do każdego z modelu, bo też nie wszystkie trafiły jeszcze do mojej kieszeni (Sony Xperia XZ2 Premium i LG G7 ThinQ). Jednak jestem ciekawy, jaka jest Wasza opinia na temat powyższych modeli i czy drastycznie się zmieni, gdy dodamy smartfony, które pojawią się w ciągu 2 tygodni?


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x