Apple zmienia zdanie i kolejny raz aktualizuje iOS

mm Mariusz Nowak Artykuły 2018-04-25

Niedawna aktualizacja mobilnego oprogramowania Apple do wersji 11.3 sprawiła sporo kłopotów niektórym użytkownikom iPhone’ów. Problem mieli ci, którzy oddali swoje urządzenia w ręce nieautoryzowanych serwisów. Wyświetlacze ich urządzeń przestały normalnie funkcjonować. Prawdopodobnie związane to było z brakiem aktualizacji specjalnego mikrochipa. Podobna sytuacja już miała miejsce rok temu. Wtedy trafiło na posiadaczy iPhone’a 7. Amerykanie nie pierwszy raz toczą potyczkę z nieautoryzowanymi naprawami swoich produktów.

Zobacz także: Apple, w kolejnej wersji iOS skopiuj powiadomienia od Androida!

Wyświetlacze, które otrzymały telefony po takich naprawach miały problemy z automatycznym dostosowaniem jasności. Czujnik oświetlenia musiał być automatycznie dezaktywowany przez oprogramowanie, zaraz po włączeniu smartfona. Problem dotyczył iOS w wersjach 11.1, 11.2 oraz 11.3, w iPhone’ach 8, 8 Plus, a także X.

iphone x 8 plus

Co Apple twierdzi na temat nieautoryzowanych napraw?

Stanowisko firmy na temat takich napraw, we wszystkich swoich urządzeniach jest jasne.

Niektóre podrabiane zasilacze i baterie oraz zasilacze i baterie innych firm mogą mieć błędy projektowe, stwarzając w efekcie zagrożenie bezpieczeństwa. Jeśli chcesz mieć pewność, że podczas wymiany baterii otrzymasz oryginalną baterię firmy Apple, zalecamy udanie się do Autoryzowanego Serwisu Apple. Osobom, które potrzebują zamiennego zasilacza do ładowania urządzenia firmy Apple, zalecamy zaopatrzenie się w zasilacz firmy Apple.

Również nieoryginalne wyświetlacze zamienne mogą pogorszyć jakość obrazu i nie działać poprawnie. Naprawy ekranów certyfikowane przez firmę Apple są wykonywane przez zaufanych ekspertów, którzy używają oryginalnych części firmy Apple.

ios 11

Apple aktualizuje iOS do wersji 11.3.1

Firma po raz kolejny się ugięła i wypuściła wczoraj wieczorem nową wersję mobilnego systemu. iOS w wersji 11.3.1 przywraca do życia iPhone’y 8, 8 Plus i X z nieoryginalnymi wyświetlaczami. Uaktualnienie iOS 11.3.1 poprawia bezpieczeństwo iPhone’ówiPadów oraz rozwiązuje problem, w wyniku którego wyświetlacze części iPhone’ów, które zostały wymienione na nieoryginalne, przestawały reagować na dotyk. Jeśli wyświetlacz urządzenia został wymieniony na nieoryginalny, jakość obrazu może być gorsza, a sam wyświetlacz może nie działać prawidłowo. Naprawy serwisowe wyświetlaczy certyfikowane przez Apple są wykonywanie przez zaufanych specjalistów, którzy używają oryginalnych komponentów Apple. Oprogramowanie nie wprowadza więc żadnych nowych funkcji, poza standardowymi poprawkami bezpieczeństwa. Nowy system możemy pobrać na dwa sposoby. Pierwszym jest aktualizacja przez sieć Wi-Fi. Na urządzeniu musimy udać się do sekcji Ustawienia, dalej Ogólne i Uaktualnienia. Drugim jest podłączenie iPhone, czy iPada do komputera i uruchomienie aplikacji iTunes. Testowana jest już kolejna wersja – iOS 11.4. Wprowadzi ona kilka istotnych nowości jak AirPlay 2, czy długo wyczekiwane Wiadomości w iCloud.

Źródło: MacRumors • Adam Paluszewski

  „Apple zmienia zdanie i kolejny raz aktualizuje iOS”
  Mam pytanie o ten tytuł, bo nijak nie ma się do treści wpisu i dalej nie wiem, w jakiej sprawie Apple zmieniło zdanie. Czyżbym przeoczył zapowiedź, że przestaną aktualizować iOS, z której się teraz wycofali? 😀

 • KLIN

  pazernosc jabuszka nie zna granic przecież z tego samego modelu telefonu przeniesiony wyswietlacz staje sie nieorginalny ze względu na to, że nie zarobili na tym 500 🙂 . Rzeczywiście można spodziewać się utraty jakości, ba nawet zagrożenia.

 • BlahFFF

  „Wyświetlacze, które otrzymały telefony po takich naprawach miały problemy z automatycznym dostosowaniem jasności.
  Czujnik oświetlenia musiał być automatycznie dezaktywowany przez
  oprogramowanie, zaraz po włączeniu smartfona. Problem dotyczył iOS w wersjach 11.1, 11.2 oraz 11.3, w iPhone’ach 8, 8 Plus, a także X.” – w przypadku iPhone’a 8, 8 Plus i X-a wymiana wyswietlacza na jakikolwiek inny, chocby oryginalny, wyciagniety z innego egzemplarza powoduje ze czujnik swiatla nie bedzie w ogole dzialal. Nie ma to zadnego zwiazku z zamiennikami i jest tylko zlosliwoscia ze strony Apple’a. 11.3.1 tego problemu (przynajniej w przypadk 8-ki) nadal nie rozwiazuje: https://www.youtube.com/watch?v=fdRHw0ndVoo – wyswietlacz na filmie to oryginal przeznaczony do regeneracji.x