SIM-lock Wielka Brytania

U którego operatora znajdziesz najlepszą ofertę rodzinną na abonament?

4 minuty czytania
Komentarze

Przyjrzeliśmy się już niemalże wszystkim operatorom pod kątem ofert prepaid i postpaid. Wzięliśmy na warsztat najpopularniejszych dostawców – tych z wielkiej czwórki, jak i tych pobocznych oraz wirtualnych. Mogłoby się wydawać, że to już wszystkie oferty, jakie tylko mogliśmy przejrzeć, ale coraz częściej promowane są usługi dla wielu osób. Pakiety rodzinne z natury mają się nam opłacać, ale uspokajam – nie musisz być na papierze rodziną z drugą osobą, aby skorzystać z nich. Dlatego w dzisiejszym odcinku weźmiemy na warsztat operatorów z wielkiej czwórki (oraz dwóch pobocznych) i porównamy, co nam oferują, gdy chcemy przejść do nich w dwójkę.

Zasady na dzisiejsze zestawienia są zbliżone – interesują nas oferty dostępne na stronach internetowych do 30 złotych (na głowę), nie chcemy brać żadnych urządzeń oraz umowa ma trwać maksymalnie 2 lata. W dzisiejszym zestawieniu interesują nas oferty dla dwóch osób.

Orangeorange logo operaotr

„Duety i Rodzina” – pod takim hasłem Pomarańczowi ukrywają oferty skierowane dla osób, które potrzebują co najmniej 2 karty SIM. Jeśli ograniczamy nasz budżet do 30 złotych na głowę to nie poszalejemy i musimy zdecydować się na podstawowe oferty o nazwie „Standardowy”, która w pojedynkę kosztuje 39,99 zł/miesięcznie, a w zamian otrzymujecie – każdy numer osobno:

 • nielimitowane rozmowy i wiadomości
 • 5 GB pakietu internetowego (w tym 2,58 GB w UE)
  • po przekroczeniu bezpieczny internet w telefonie za 10 złotych – 2 GB
 • Spotify za 0 złotych przez 3 miesiące (później 20 zł/mies)

Łącznie cena za dwa takie pakiety wynosi 59,98 zł miesięcznie, więc idealnie mieścimy się w założonym budżecie.

Play

play logo operator

Na pierwszy rzut oka, gdy przygotowywałem dane do dzisiejszego zestawienia, wydawało mi się, że Fioletowi wygrają ze znaczną przewagą nad konkurencją. Jednak po bliższym przyjrzeniu sprawa nie wygląda tak kolorowo. Zainteresowani powinni zwracać uwagę na ceny, które na każdym kroku są podawane w innym zestawieniu. Jednak przejdźmy do konkretów – nie chcąc przekroczyć 30 złotych za jedną kartę SIM, musimy zdecydować się na najniższe pakiety (Stan Nielimitowany Mini), które oferują:

 • nielimitowane rozmowy
 • SMS/MMS: 19 gr
 • 10 GB pakietu internetowego do podziału na dwa numery (1 GB w UE)
 • kanały TV Play Now – podstawowy pakiet

Za całość przyjdzie zainteresowanym zapłacić 50 złotych, czyli 25 złotych na osobę.

Plus

plus logo operator

Zielony operator bardzo mi się spodobał ze względu na to, że nie stosuje groszy. Oczywiście podobnie robi Play i chwała im za to. Do sedna – w Plusie znajdziemy ofertę dla dwóch osób za 60 zł/mies. W zamian otrzymujemy:

 • nielimitowane rozmowy i wiadomości
 • 8 GB pakietu internetowego
 • Plus music (Basic)
 • Ipla (Plus)

Podana powyżej cena jest zsumowana, więc wychodzi 30 złotych na osobę.

T-Mobile

t-mobile logo operator

Różowi nie oferują na stronie internetowej pakietów dla dwóch osób. Mamy jedynie podane informacje z podziałem na trzy karty SIM, co nie jest zgodne z naszymi założeniami. Jeśli będziecie zainteresowani takim zestawieniem to dajcie tylko znać!

Nju mobile

operator nju mobile orange

W tym miesiącu postanowiłem wziąć pod uwagę wszystkich operatorów, którzy oferują zgodne z założeniami usługi. Dlatego też w zestawieniu pojawia się Nju mobile i jeszcze jeden operator, o którym za chwilę. Okazuje się, że marka Orange ma szansę wygrać to zestawienie, oferując za 19 złotych „na głowę” następujące warunki:

 • nielimitowane rozmowy i wiadomości
 • 10 GB pakietu internetowego (w tym 1,87 GB w UE)
  • po pół roku 20 GB
  • po roku 25 GB
  • po 2 latach 30 GB

Całość kosztuje 38 złotych – podstawowa oferta 29 złotych i 9 złotych za dodatkowy numer.

Virgin Mobile

operator virgin mobile logo

Mogłoby się wydawać, że operatorzy spoza wielkiej czwórki będą zawsze mieli lepsze oferty. Już nie raz udowodniliśmy, że jest inaczej. Jak to wygląda w przypadku dziewiczego operatora? Zaskakująco dobrze. Zasada działania w Virgin Mobile jest bajecznie prosta – wybieramy jeden plan i drugi (tańszy) mamy za połowę ceny. Dlatego za 29,75 zł/mies. na osobę otrzymujemy maksymalne pakiety:

 • nielimitowane rozmowy i wiadomośći
 • 15 GB pakietu internetowego (w tym 2,52 GB w UE)

Mamy do czynienia z „Plan 3”, który normalnie kosztuje 39 złotych miesięcznie. Dodatkowa, taka sama oferta w zestawie kosztuje już 19,50 złotych miesięcznie.

Zobacz też: Ładowanie Pixeli może się źle skończyć.

Być może pominąłem któregoś z operatorów, ale patrząc na ich strony internetowe musiałem nie dojrzeć poszczególnych ofert lub one nie działały. Dlatego, jeśli czegoś brakuje, dajcie znać w komentarzach. Podobnie jestem ciekawy, czy jesteście zainteresowani podobnym zestawieniem, ale z większą liczbą numerów. W przypadku większości operatorów mówimy już o „3 lub więcej”.

Motyw