ipad pro

Jakie nowości Apple zobaczymy na tegorocznym WWDC?

3 minuty czytania
Komentarze

Dzisiaj Apple ogłosiło, że tegoroczna konferencja dla programistów, czyli WWDC odbędzie się w dniach od 4 do 8 czerwca. Miejscem będzie McEnery Convention Center, w San Jose w Kaliforni. Bilety zostały wycenione na $1599, jednak jak zwykle będzie ich mniej niż chętnych. Amerykanie oprócz różnych konferencji i paneli dla programistów, pokażą też swoje nowości. Możemy spodziewać się, że tegoroczne Keynote odbędzie się 4 czerwca. Na pewno zobaczymy zapowiedzi nowych systemów operacyjnych, czyli iOS 12, macOS 10.14, watchOS 5, tvOS 5, a także nowego oprogramowania dla inteligentnego głośnika HomePod. Niektóre źródła wskazują, że zadebiutować mogą w tym okresie: całkowicie nowy, najtańszy w ofercie MacBook, a także iPad Pro, wyposażony w kamerę TrueDepth i funkcję Face ID.

wwdc

Zobacz także: Jak sie spisuje iPhone X po kilku miesiącach?

Na premierę czeka 11-calowy iPad Pro

Economic Daily News podaje, że Apple planuje wydanie całkowicie nowego modelu. Przez wiele lat Amerykanie trzymali się dwóch wielkości wyświetlacza, 7,9 oraz 9,7-cala. Zmieniały się modele i ich podzespoły, ale zasadnicza forma iPada pozostawała niezmienna (poza zmniejszeniem ramek w modelu Air). W 2015 roku do oferty dołączył 12,9-calowy iPad Pro. Rok temu nastąpiła spora zmiana i zmniejszenie ramek, wraz ze zwiększeniem przekątnej wyświetlacza w mniejszym modelu Pro. W ten sposób 9,7-calowy model Pro, zmienił się w 10,5-calowy. Wygląda na to, że w najbliższym czasie i to urządzenie odejdzie do lamusa. Nowy 11-calowy tablet zostanie pokazany na konferencji WWDC. Ma zachować wymiary poprzednika. iPad Pro straci fizyczny przycisk Home, a zyska zamiast niego przednią kamerę TrueDepth, wraz z trójwymiarowym skanerem twarzy Face ID. 12,9-calowy iPad Pro również zyska nową formę. Obydwa nowe modele napędzane będą przez procesor A11X.

ipad pro

Czy iPady będą miały „notch”?

Nie jest to pewne, nie wydaje się też, żeby wycięcie było w tabletach potrzebne. Raczej możemy oczekiwać jednolitej, górnej ramki. Będzie ona miała wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić kamerę i czujniki odpowiedzialne za działanie Face ID.

Co z innymi urządzeniami?

Ten sam raport podaje, że w pierwszej połowie 2018 roku nie zadebiutuje na rynku żaden nowy iPhone. Widać, że wcale nie jest pewne wydanie następcy iPhone’a SE. Jak zwykle premiery planowane są na wrzesień. Prawdopodobnie nowe smartfony Apple zyskają nazwy iPhone X2 oraz iPhone X2 Plus. Nie jest znana nazwa budżetowego telefonu z 6,1-calowym ekranem LCD. Widać, że dla Apple najważniejsze są smartfony z dużymi ekranami. Niewielki, budżetowy iPhone SE nie jest dla firmy znaczącym produktem.

airpower

Kiedy na rynku pojawi się ładowarka AirPower?

Po wielu miesiącach produkt może wreszcie pojawi się na rynku. Serwis DigiTimes informuje, że nastąpi to jeszcze w marcu. Raport podaje, że moc ładowarki wyniesie 29W, czyli dużo więcej niż modeli dostępnych obecnie w sklepie Apple. Akcesoria marek Belkin oraz Mophie mają moc 7,5W. Możliwe też, że nowe iPhone’y będą mogły być ładowane szybciej niż teraz.

Źródło: phonearena

Motyw