iphone x plus

iPhone X Plus – coraz więcej nowych informacji

3 minuty czytania
Komentarze

Ostatnie dni to oczywiście premiera Samsunga Galaxy S9 oraz S9+ i wysyp wszystkich informacji i porównań związanych z nowymi smartfonami Koreańczyków. Jednak jak zwykle o tej porze pojawia się też coraz więcej informacji na temat największego konkurenta, czyli Apple. Nowe urządzenia Amerykanów zadebiutują we wrześniu. Czasu jest sporo, a jednak plotek coraz więcej.

Zobacz także: Samsung Galaxy S9 oficjalnie!

Trzy nowe modele w 2018 roku

Tak jak pisaliśmy wcześniej wydaje się pewne, że Apple wypuści na rynek trzy nowe modele iPhone’ów w 2018 roku. Te informacje potwierdza Bloomberg. Pierwszym z nich będzie następca iPhone’a X, kolejnym – smartfon z 6,1-calowym wyświetlaczem LCD i atrakcyjną ceną. Nas najbardziej interesuje trzecie urządzenie.

Topowym smartfonem – iPhone X Plus

W tym roku zadebiutuje iPhone z największym ekranem ze wszystkich modeli. Smartfon zostanie wyposażony w 6,5-calowy ekran OLED. Jego wymiary będą zbliżone do obecnego iPhone’a 8 Plus, który wyposażono w 5,5-calowy wyświetlacz. Do odblokowywania służyć oczywiście będzie przednia kamera TrueDepth i działająca dzięki niej funkcja Face ID. Wycięcie w ekranie nie tylko tego, ale też pozostałych dwóch nowych modeli będzie takie same jak w obecnym iPhonie X.

Co wewnątrz nowych iPhone’ów?

Dwa flagowe modele, czyli następca iPhone’a X oraz wersja z 6,5-calowym ekranem napędzane będą przez procesor A12. Obudowa będzie bardzo podobna, lub wręcz identyczna jak w obecnym urządzeniu. Amerykanie rozważają dodanie do oferty nowego koloruzłotego. Nie jest jednak pewne, czy znajdzie się on we wszystkich nowych telefonach. Jasne jest, że na pewno trzy nowe iPhone’y będzie można ładować bezprzewodowo.

Czy wreszcie doczekamy się iPhone’a z Dual SIM?

Wyróżnikiem największego smartfona Apple może zostać wprowadzenie Dual SIM. Amerykanie cały czas rozważają wprowadzenie tej opcji. Jednak wydaje się to wątpliwe. Apple Watch Serii 3, przynajmniej na niektórych rynkach dostępny jest z możliwością używania technologii E-SIM. Nie wydaje się możliwe, żeby Apple teraz chciało robić krok wstecz i we flagowym smartfonie wprowadzało kompromis w postaci podwójnej karty. Z drugiej strony wielu operatorów jest odpornych na opcję E-SIM, co widać choćby na naszym rynku.

iphone-x-plus-screen

Pierwsze szczegóły nowego modelu

Największy iPhone nosi oznaczenie kodowe D33. Prototypy urządzenia wyposażone są w ekran o rozdzielczości 1242 x 2688 pikseli. Model ma oferować zagęszczenie od 480 do 500 pikseli na cal – podobnie do nowej generacji iPhone’a X o oznaczeniu kodowym D32. Pierwsze wycieki pojawiły się w ostatnich dniach. Pochodzą rzekomo z fabryki LG Display w Wietnamie. Wiadomo od pewnego czasu, że ta firma wyprodukuje pewną partię wyświetlaczy dla amerykańskiej firmy – dlatego wydaje się to prawdopodobne. Komponenty wyglądają podobnie jak w iPhonie X, są tylko większe. Zapewne w najbliższym czasie tego typu wycieków będzie jeszcze więcej.

Źródło: 9to5mac

Motyw