iphone x 8 plus

Apple osiąga rekord przychodów ze sprzedaży iPhone’ów. Konkurencja w tyle

3 minuty czytania
Komentarze

Mimo niewielkiego spadku sprzedaży smartfonów, ostatni kwartał był rekordowy dla Apple. Sukcesem okazało się wprowadzenie trzech nowych smartfonów. Szczególnie dobrze poradził sobie zdecydowanie najdroższy iPhone X. Jednak modele 8 oraz 8 Plus, wbrew krytykującym głosom stanowiły bardzo dobre uzupełnienie oferty.

Zobacz także: Złe wieści na temat skanera linii w Galaxy Note9

Rekordowy wynik

Amerykanie mogą być szczególnie zadowoleni z przychodów ze sprzedaży iPhone’ów. Stanowią one jeszcze jedno potwierdzenie świetnej sprzedaży nowych modeli. Apple zanotowało rekordowy 51% udział w przychodach na światowym rynku smartfonów. Dochód ze sprzedaży smartfonów firmy z nadgryzionym jabłkiem w logo wyniósł w czwartym kwartale 2017 roku, $61,5 miliarda. Firma Strategy Analytics szacuje, że przychody Apple były ponad trzykrotnie wyższe niż Samsunga, będącego na drugim miejscu i siedem razy wyższe od Huawei. Analitycy podają, że za jeszcze lepszy wynik niż w zeszłym roku jest odpowiedzialny iPhone X. Średnia cena iPhone’a wyniosła w ubiegłym kwartale $796, porównując do $695 w roku 2016. Jest to trzy razy więcej niż średnia w branży. Dodajmy, że firma Tima Cooka sprzedała w minionym kwartale 77,3 miliona swoich smartfonów. Nie mamy niestety rozbicia na poszczególne modele – Apple nie podaje takich informacji.

Dobra pozycja w Chinach

Dom maklerski Morgan Stanley poinformował, że pozycja firmy z nadgryzionym jabłkiem w logo w Chinach jest na bardzo dobrym poziomie. Sprzedaż smartfonów w czwartym kwartale 2017 roku wzrosła o 12% w porównaniu do kwartału poprzedniego. W tym samym okresie sprzedaż telefonów z Androidem spadła o 17%. Z drugiej strony sprzedaż starszych i zarazem tańszych smartfonów Apple jest gorsza. Powodem są chińscy producenci. Znacząco obniżają oni ceny swoich urządzeń. Dlatego gorzej sprzedaje się choćby iPhone 6. Jednak iPhone X jest w Chinach sukcesem. Najnowszy smartfon ma w tej chwili 3% udziału w bazie wszytkich aktywnych iPhone’ów. iPhone 8 ma 1,36%, a iPhone 8 Plus 2,63%.

Następca iPhone’a 8 w drodze

Wiadomo, że w drugiej połowie roku zadebiutuje następca iPhone’a 8. Nowy 6,1-calowy model z ekranem LCD zyska bezramkowy design. Będzie wyraźnie inspirowany iPhone’m X. Tak jak starszy i droższy model zostanie wyposażony w kamerę TrueDepth i Face ID. Brak ekranu OLED, aluminiowa ramka obudowy, czy pojedyncza tylna kamera spowodują niższą niż w przypadku X cenę urządzenia. Według analityków nowe urządzenie będzie ogromnym sukcesem. Sprzedaż wyniesie w tym roku 100 milionów sztuk. Urządzenie to może kosztowac około $700-$800. Wewnętrzna budowa będzie bardzo podobna do iPhone’a 8, taki sam będzie choćby prostokątny kształt baterii. Nowy, 6,1-calowy model będzie stanowił około 50% sprzedaży wszystkich smartfonów Apple. Na tej podstawie możemy określić, że w 2018 roku może zostać sprzedanych około 200 milionów sztuk. Urządzenie zostanie zaprezentowane we wrześniu, razem z następcą iPhone’a X i większym 6,5-calowym modelem.

Źródło: macrumors

Motyw