MWC 2021 z nową datą

Harmonogram MWC 2018: kiedy i kogo będziemy mogli zobaczyć

3 minuty czytania
Komentarze

Mobile World Congress 2018 zbliża się do nas wielkimi krokami. Na targi elektroniczne do słonecznej Hiszpanii przyjadą producenci z całego świata, by zaprezentować swoje najnowsze urządzenia na bieżący rok. Sprawdźmy, w które dni i o jakich godzinach będziemy mogli poznać ich sprzęt.

MWC 2018 – 26.02-01.03

Mobile World Congress 2018 rozpocznie się już za niecałe trzy tygodnie. Od 26 lutego do 1 marca będziemy poznawać technologię, która ma brylować w ciagu najbliższych miesięcy na salonach. Kalendarz prezentuje się następująco.

Niedziela, 25 lutego

Dzień przed oficjalnym rozpoczęciem targów MWC odbędą się trzy konferencje.

Swoje smartfony o godzinie 16:00 zaprezentuje HMD Global OyBędą to nowe Nokie, wśród nich pojawią się między innymi Nokia 7 Plus , flagowa Nokia 9, a nawet oczekuje się zaprezentowania Nokii 3310 w wersji 4G.

Huawei wystartuje o godzinie 14:00. Nie do końca wiadomo, co pokaże chiński producent. Przypuszcza się, że na MWC 2018 zostanie zaprezentowana średnia linia P20. Mogą się na nią składać Huawei P20, P20 Plus oraz P20 Pro. Smartfony te mają być wyposażone w trzy aparaty.

O tym, co zaprezentuje Samsung chyba nie trzeba mówić. Te targi obrodzą w pretendentów do smartfonów roku. Modele Galaxy S9 oraz Galaxy S9+ skupią na sobie uwagę użytkowników i reporterów z całego świata.

Poniedziałek, 26 lutego

Pierwszego dnia targów swoją konferencję o godzinie 8:30 poprowadzi Sony. Jednymi z najciekawszych urządzeń będą Xperia XZ2 oraz Xperia XZ Pro, która ma nas urzec ekranem 4K OLED oraz podwójnym aparatem.

Wtorek, 27 lutego

Asus o godzinie 19:30 zaprezentuje linię ZenFone 5. Ostatnio mieliśmy okazję przyjrzeć się jednemu z modelowi na przecieku. 

Gdzie reszta producentów?

To oczywiście nie koniec premier na tegorocznym MWC. Pozostali producenci, jak HTC czy Moto/Lenovo nie podali jeszcze informacji prasowych dotyczących ich prezentacji. Od Lenovo oczekujemy zapowiedzi nowych modeli z serii Moto G6. Niedawno do Sieci wyciekł potężny wyciek ukazujący niemalże całe portfolio na ten rok. Interesująco zapowiada się model Moto X5 Play, który charakteryzuje się podobnym wycięciem do tego, jakie oferuje iPhone X.

Xiaomi z kolei może zaprezentować flagowca Mi7. Producent pracuje także nad modelem ze średniej półki z ogromnym wyświetlaczem i równie pojemną baterią, jakim jest Mi Max 3.

Do kogo w tym roku należeć będą targi? Kto zgarnie całą uwagę publiczności? Bez wątpienia duże zainteresowanie budzi Sony, które w tym roku planuje postawić na ekrany OLED w swoich smartfonach. Po raz kolejny ujrzymy także model z rozdzielczością 4K. Japoński producent ma także odświeżyć wygląd swoich urządzeń, dzięki czemu wprowadzi powiew świeżości do swojej oferty i dogoni obecne trendy.

źródło: GSM Arena

Motyw