Poznajcie nowe Moto Mods – oto Motorola z fizyczną klawiaturą QWERTY

2 minuty czytania
Komentarze

Idea Moto Mods w przeciwieństwie do modułów od LG osiągnęła dość dużo. O ile LG G5 przeszedł do historii jako kompletny niewypał, tak już nie możemy tego powiedzieć o Moto Z. Od początku projekt budził ogromne nadzieje i wreszcie powstał moduł, o którym marzyło wielu użytkowników tego telefonu – fizyczna klawiatura QWERTY!

Livermorium Slider Keyboard Moto Mod

Rok temu Lenovo uruchomiło pierwszą edycję konkursu „Transform the Smartphone”, w ramach której wybrano najbardziej ambitne projekty modułów Moto Mods i zapewniono im pomoc w zaprojektowaniu i uruchomieniu sprzedaży. Efekty widzicie na powyższym obrazku. Samo Lenovo nie zdecydowało się wypuścić fizycznej klawiatury, jednak wsparło już istniejący projekt. W ten sposób powstała klawiatura Livermorium Slider Keyboard Moto Mod. Jak widać została wyposażona w pełny układ klawiszy, rząd numeryczny (nie mylcie z blokiem numerycznym) i klawisze funkcyjne. Sam design oceniłbym bardzo wysoko, moduł świetnie komponuje się z resztą telefonu. Zastanawiające jest tylko to, czy zamontowane magnesy są w stanie dostatecznie mocno trzymać telefon.

Dostępne będą 2 warianty moduły. Podstawowy został wyceniony na jedynie 99 dolarów, co przy pozostałych modułach jest naprawdę niską ceną. Powstanie także droższa wersja wyposażona w dodatkową baterię 1700 mAh. Niestety, w takim wypadku grubość modułu wzrośnie o 2 mm, a cena o 100 dolarów.

Zobacz też: Finaliści konkursu Moto Mods – zobacz najlepsze moduły, które zostały wyróżnione przez Lenovo

Lenovo Vital Moto Mod

Kolejnym modułem jest przystawka mierząca takie parametry jak temperaturę ciała czy ciśnienie krwi. Osobiście nie wróżę temu projektowi dużego sukcesu, większą karierę zrobiłby jako osobne urządzenie. Moduł został wyceniony na 395 dolarów.

Moduły mają sens!

Informacja o premierze klawiatury Moto Mods przypomniała mi o moim pierwszym i najlepiej wspominanym smartfonie – Xperii X10 mini pro.

Mimo, że przyciski były bardzo małe, to chętnie korzystałem z wbudowanej klawiatury i brakowało mi jej w kolejnym, tym razem klasycznym smartfonie. Wielu fanów telefonów Xperia prosiło Sony o reaktywację tego kultowego urządzenia (w Polsce ten telefon był prawdziwym hitem), oczywiście bezskutecznie. W swoim czasie fani urządzeń marki BlackBerry bardzo pozytywnie wypowiadali się nad temat sensu fizycznych klawiatur w telefonach. Być może Lenovo trafi w niszę, której nikt nie potrafił (lub nie chciał) wypełnić. Sprawa może się jednak lekko skomplikować, ponieważ na taki sprzęt jest już trochę za późno. Choć sam w swoim czasie oddałbym nerkę (nie interpretujcie tego dosłownie) za smartfon z fizyczną klawiaturą, jednak dzisiaj przyzwyczaiłem się do SwiftKey. Z tego powodu przyszłość nowego modułu jest zagadką, nie pewniakiem.

Źródło: Informacja prasowa, fonearena

Motyw