ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Finaliści konkursu Moto Mods – zobacz najlepsze moduły, które zostały wyróżnione przez Lenovo

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Artykuły

Lenovo w listopadzie ubiegłego roku ogłosiło konkurs, który utwierdził między innymi mnie w przekonaniu, że to właśnie Chińczycy o wiele lepiej podeszli do tematu modułowych smartfonów w stosunku do porażki LG. Firma udostępniła niezbędne biblioteki producentom trzecim, aby ci mogli stworzyć swoje Moto Mods i właśnie nastał czas na ogłoszenie finalistów – najlepsza dwunastka otrzymała od Lenovo zestawy deweloperskie, Moto Z i teraz mają ułatwiony start w walce na Indiegogo.

W takim razie, nie przedłużając – oto wspomniane wyróżnione koncepty:

Nie da się ukryć, że niektóre pomysły są ewidentnie dedykowane tylko nielicznym, ale również takie pomysły zasługują na wyróżnienie. Autorzy wszystkich modułów pokazali swoją kreatywność i teraz nie pozostało im nic innego jak zdobyć chętnych na swoje wizje. Rozbieżność poszczególnych Moto Mods pokazuje ogromny potencjał rozwiązania Lenovo i jeśli tylko firma nie porzuci swojego pomysłu oraz wciąż będzie go rozwijać zachowując kompatybilność wsteczną to mamy szansę na swego rodzaju oryginalność w świecie mobilnych technologii – w końcu konkurencja między sobą różni się tylko szczegółami.

Jeśli miałbym wybierać najlepszy moduł z wybranych przez Lenovo finalistów to ewidentnie postawiłbym na bezprzewodowe ładowanie lub powerbank. Obecnie testuję Moto Z i tego typu moduł ewidentnie zwiększyłby komfort użytkowania. Jakich pomysłów według mnie zabrakło? Przede wszystkim modułu dla fanów słuchania muzyki, czyli zewnętrznego wzmacniacza z gniazdem Jack 3,5 mm.

Oczywiście moduły mają swoje wady, gdyż w większości przypadków wyraźnie wpływają na grubość urządzenia i noszenie go w kieszeni nie należy do najprzyjemniejszych – nawet z prostym powerbankiem. Mimo wszystko jestem ciekawy Waszego zdania na temat Moto Mods i zgłoszonych uczestników – który koncept według Was zasługuje na największe zainteresowanie?

źródło: Android Authority

Sprawdź najnowsze wpisy