Składany smartfon i tablet? Pomysły Samsunga i Microsoftu odstraszają

3 minuty czytania
Komentarze

O składanych smartfonach i tabletach pisze się w Internecie od co najmniej dwóch lat. Najbardziej tajemniczymi urządzeniami, które mają charakteryzować się taką funkcją są: Samsung Galaxy X oraz Microsoft Surface Phone. Do tego grona należy zaliczyć także Lenovo Folio, którego prototyp widziany był na targach Tech World oraz dostępny na rynku ZTE Axon M.

Zobacz także: Czy tak wygląda bezramkowy smartfon od Sony?

Galaxy X

Najpopularniejszym w tej chwili smartfonem ze składanym ekranem Internecie, który póki co stanowi fikcję, jest Samsung Galaxy X. Na początku nazwany był też jako Project Valley i miał ukazać się już pod koniec 2016. Następne plotki wskazywały na koniec 2017 roku, teraz mówi się o 2018 roku. Odnośnie tego urządzenia, w Internecie pojawiało się wiele patentów. Teraz możecie zobaczyć kolejny. Jeśli tak ma wyglądać smartfon z 5-calowym ekranem, który po rozłożeniu stanie się tabletem z 7-calowym wyświetlaczem, to ja podziękuję. Przecież Samsung niejednokrotnie wskazywał na to, że jest w stanie wyprodukować zginany ekran. Mam nadzieję, że wcześniejsze patenty okażą się prawdziwe.

Microsoft Surface Phone

Na temat tego urządzenia pisze się w Internecie od ponad roku. Patenty, jakie pojawiały się w sieci wręcz odstraszają. Zobaczcie zresztą sami poniżej.

Teraz z kolei możemy zobaczyć render, który być może przedstawia wspomniane urządzenie.

Wyszczerbiony środek ekranu wygląda wyjątkowo nieestetycznie albo po prostu brzydko. Niestety obrazek przypomina nieco zaprezentowany wyżej patent. Mam jednak nadzieję, że takiego potworka nigdy nie zobaczymy na rynku. Byłaby to kolejna porażka Microsoftu po „śmierci” mobilnego Windowsa.

Czy składane smartfony/tablety muszą wyglądać jak ZTE Axon M?

ZTE chciało zaskoczyć wszystkich jako producent, który jako pierwszy wypuści na rynek składany smartfon. Udało się, jakiś czas temu mogliśmy zobaczyć oficjalnie ZTE Axon M, który według mnie prezentuje się koszmarnie. Mam wrażenie, że urządzenie zrobione jest „na siłę”, tylko po to, aby o ZTE było głośno w mediach. Poza multitaskingiem nie widzę żadnych zastosowań takiego rozwiązania. Jeżeli tak mają wyglądać Surface Phone lub Galaxy X, to będzie to porażka przyszłości.

Mogłyby one wyglądać tak

Jak już wspomniałem w pierwszym akapicie tekstu, na targach Tech World w 2017 roku, Lenovo po raz kolejny zaprezentowało swój zginany tablet Lenovo Folio. Muszę przyznać, że takie rozwiązanie przemawia do mnie najbardziej. Ekran stanowi jednolitą bryłę niezakłóconą żadnym wyszczerbieniem. Tablet składany jest w sposób naturalny, a system dostosowuje się do jego aktualnej postaci. Warto zwrócić uwagę na „część odpowiadającą za składanie”. Całość urządzenia robi naprawdę świetne wrażenie. Mam nadzieję, że właśnie taka przyszłość czeka składane smartfon i tablety. Samsung i Microsoft uczcie się od Lenovo!

Źródło: własne, slashgear, phonearena

Motyw