Tak będą wyglądały Galaxy A5 i A7 (2018) z Infinity Display

3 minuty czytania
Komentarze

Infinity Display najlepszym ekranem na rynku

Galaxy S8 to dla mnie smartfon roku. Jego wygląd zmienił się diametralnie w stosunku do poprzedniego modelu. Jedną z nowości w smartfonie był ekran Infinity Display, który pokrywa niemal cały przedni panel urządzenia. Górna i dolna ramka zostały znacznie zmniejszone względem poprzednika. Niesamowity wyświetlacz zagościł również w Galaxy Note8. Jest on uważany za najlepszy ekran dostępny obecnie w urządzeniu mobilnym. Wygląda na to, że Koreańczycy zachęceni sprzedażą i pozytywnym odbiorem wyświetlaczy we flagowcach, umieszczą je także w najnowszych średniakach.

Seria Galaxy A jest popularna wśród fanów smartfonów Samsunga, którzy nie chcą wydać ogromnych sum pieniędzy na flagowce. Linia ta charakteryzuje się dobrze wykonanymi telefonami, które prezentują się naprawdę nieźle. Można nawet stwierdzić, że modele A5, A7, A9 mogą w pewnych aspektach aspirować do miana tańszych flagowców.

Rendery Galaxy A5 (2017) oraz Galaxy A7 (2018)

Najnowsze rendery, jakie zaprezentował nam onleaks w kolaboracji ze stroną mysmartprice potwierdzają pojawienie się Infinity Display w modelach A5 i A7 na 2018 rok. Widzimy na nich dwa urządzenia, których ekrany zajmują znaczną część przedniego panelu. Warto dodać, że nie są one zaokrąglone na krawędziach. Obydwa modele będą miały prawdopodobnie aż dwa przednie aparaty wsparte przez lampa LED. W przypadku Galaxy A7 widzimy także inne sensory. Na dwóch urządzeniach, w ich górnej części można zobaczyć głośnik. Na prawym boku widzimy wgłębienia – być może kolejnego głośnika oraz włącznik, z kolei na lewym – klawisze głośności. Na dolnej krawędzi zostało umiejscowione złącze USB-C oraz wyjście audio. Standardowo, na górnej i dolnej krawędzi widać linie antenowe. Z tyłu obudowy znajduje się pojedynczy aparat oraz lampę LED z jego prawej strony. Poniżej kamery umiejscowiony został skaner linii papilarnych, który wreszcie znajduje się w odpowiednim miejscu.

Zobacz także: Samsung zaprezentował dwa nowe aparaty

A co z ich parametrami?

Wiadomo także, że Galaxy A3 (2018), Galaxy A5 (2018) oraz Galaxy A7 (2018) pojawią się na rynku z ekranami o rozdzielczości FHD+, czyli 2160 x 1080 pikseli z funkcją Always On Display. Wśród znanych opcji nie zabraknie także Samsung Pay oraz Secure Folder. Galaxy A5 (2018) będzie miał 5,5-calowy wyświetlacz i wymiary 148,8 x 70,5 x 8,2 mm, a w Galaxy A7 (2018) zobaczymy 6-calowy wyświetlacz i wymiary 159,6 x 75,6 x 8,2 mm. Obydwa telefony będą wykonane ze szkła i aluminium. Według wcześniejszych plotek w smartfonach miał pojawić się dedykowany przycisk Bixby, jednak nie widać go na wideo.

Jeżeli chodzi o pozostałe parametry, to sercem urządzeń będzie prawdopodobnie Snapdragon 660 lub Exynos 7885 – w zależności od regionu. Ten ostatni ma być wykonany w technologii 10 nm i zawierać będzie dwa rdzenie Cortex-A73 oraz cztery Cortex A53 oraz Mali-G71 GPU. Chipset będzie wsparty przez 4 GB RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Smartfony będą mogły „pochwalić się” certyfikatem IP68, który zapewnia wodoszczelność. Urządzenia pojawią się na rynku z Androidem w wersji 7.1.1 i zapewne będzie można je zaktualizować do Oreo.

źródło: onleaks

Motyw