LOKOWANIE PRODUKTU: KOMPUTRONIK

Dyski SSD w cenie HDD. Oto co warto kupić

Zaktualizowano
dysk ssd goodram

Goodram GL100 gen. 3

Tanie dyski SSD do komputerów w domu lub biurze? Trudno o atrakcyjniejszą cenowo ofertę od Goodram GL100 gen. 3. Ten model można mieć już za kilkadziesiąt złotych.


dysk ssd adata

Adata SU650

Dysk, który można kupić w naprawdę wielu wariantach różniących się pojemnością. Do wyboru mamy zakres od 240 GB do 2 TB, a ceny nie są wygórowane.


dysk lexar

Lexar NM710

Jeśli zależy nam na bardzo dużej szybkości dysku, a nie chcemy płacić za niego zbyt wiele, Lexar NM710 może być dobrą opcją.


W przeszłości osoby chcące mieć dyski SSD w swoich komputerach musiały liczyć się ze znaczącymi wydatkami. Modele tego typu charakteryzowały się dużo wyższymi cenami niż dyski HDD, a jeśli ktoś nie chciał płacić sporych kwot, był zmuszony iść na mocne kompromisy w kwestii pojemności.

Na szczęście obecnie sytuacja jest dużo lepsza. Dyski SSD bardzo się upowszechniły, a ich wybór w sklepach jest naprawdę spory. Wciąż nie powinno nas dziwić, gdy za SSD trzeba zapłacić więcej niż za HDD, jednak różnice w cenach mocno się zmniejszyły.

Niedrogie dyski SSD

Wybraliśmy kilka dysków SSD z bardzo pozytywnymi opiniami wśród użytkowników. Modele te łączy to, że można je mieć w cenach zbliżonych do HDD.

Goodram CL100 gen. 3

dysk ssd goodram
Fot. Goodram / materiały prasowe

Nasza pierwsza propozycja należy do najtańszych wewnętrznych dysków SSD na rynku. Chodzi o Goodram CL100 gen. 3 charakteryzujący się interfejsem SATA III i rozmiarem 2,5″. Szybkość odczytu w przypadku tego dysku wynosi 540 MB/s, a szybkość zapisu to 460 MB/s. Producent przewiduje zastosowanie omawianego dysku w komputerach domowych oraz biurowych. CL100 gen. 3 występuje w kilku wariantach pojemności (120, 240, 480, 960 GB), a ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych.

Adata SU650

dysk ssd adata
Fot. Adata / materiały prasowe

Kolejny niedrogi dysk o rozmiarze 2,5″, lecz z interfejsem ATA III. Szybkość odczytu wynosi w przypadku tego modelu 520 MB/s, a szybkość zapisu to 450 MB/s. Jak twierdzi sam producent, celem było stworzenie dysku o jak najlepszej relacji ceny do wydajności. Ceny modelu SU650 zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, jednak nawet jeśli weźmiemy pod uwagę najdroższe warianty (1 TB i 2 TB), to koszt ich zakupu nie odstaje w bardzo dużym stopniu od modeli HDD.

Lexar NM710

dyski ssd lexar
Fot. Lexar / materiały prasowe

Nawet niedrogie dyski SSD mogą być bardzo szybkie, co pokazuje Lexar NM710. Model ten może pochwalić się odczytem na poziomie 5000 MB/s i zapisem 2600 MB/s. Pojemność wynosi 500 GB lub 1 TB w zależności od tego, który wariant wybierzemy. Omawiany model zbiera bardzo pozytywne opinie wśród użytkowników, a do tego jest dostępny w niewygórowanej cenie.

Kingston NV2

dysk kingston
Fot. Kingston / materiały prasowe

Kingston NV2 występuje w 5 wariantach pojemności: 250, 500, 1000, 2000 i 4000 GB. Szybkość zapisu danych wynosi 3500 MB/s, a szybkość odczytu 2100 MB/s. Dysk został zaprojektowany tak, by szczególnie dobrze sprawdzić się w przypadku notebooków i komputerów zamkniętych w małych obudowach. Użytkownicy zwracają uwagę na dobrą kompatybilność z laptopami oraz atrakcyjną cenę w porównaniu z konkurencyjnymi modelami.

Zdjęcie otwierające: Maxx-Studio / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: Komputronik

Motyw