Dwóch pracowników montujących panele słoneczne na dachu budynku w otoczeniu górskiego krajobrazu.
LINKI AFILIACYJNE

Po jakim czasie zwraca się fotowoltaika? Teraz możesz to łatwo policzyć

3 minuty czytania
Komentarze

Chcecie sprawdzić, czy fotowoltaika będzie dla was opłacalna? Firma Corab zaprezentowała Kalkulator Opłacalności Fotowoltaiki, który pozwoli to zweryfikować. To narzędzie, które pozwoli obliczyć czas zwrotu z inwestycji w fotowoltaikę.

Nie jest to oczywiście pierwszy na rynku kalkulator tego typu, ale spośród innych wyróżnia go to, że dokonuje obliczeń na podstawie profilu zużycia energii. Dodatkowo uwzględnia dotacje Mój Prąd 6.0 zarówno z magazynem energii, jak i bez niego, a także pokazuje procent autokonsumpcji energii.

Czego dowiecie się dzięki kalkulatorowi opłacalności fotowoltaiki?

Nowe narzędzie pomoże sprawdzić, kiedy zwróci się inwestycja w fotowoltaikę i ile można zaoszczędzić podczas jej użytkowania. Nadaje się zarówno dla instalatorów, jak i osób prywatnych, chcących zweryfikować możliwości fotowoltaiki.

Co ważne, narzędzie uwzględnia profil zużycia energii oraz bierze pod uwagę dotacje Mój Prąd 6.0. Wskaże, ile energii zostanie wyprodukowanej oraz o ile zmniejszy się koszt instalacji, gdy użytkownik otrzyma dofinansowanie.

Kalkulator uwzględnia profil zużycia energii, przewidując przy tym poziom auto-konsumpcji, który jest kluczowy w opłacalności instalacji fotowoltaicznej.

instalacja. fotowoltaika. kalkulator.  Policzmy to! Wybierz profil zużycia energii, który najlepiej odzwierciedla Twój styl życia. Sprawdź swoją opłacalność instalacji fotowoltaicznej. Przejdź do kalkulatora.
Fot. Corab.pl / zrzut ekranu

 Kalkulator Opłacalności to intuicyjne narzędzie, które jest proste w obsłudze i jednocześnie daje możliwość pozyskania szczegółowych i zaawansowanych danych. Narzędzie uwzględnia profil konsumpcji energii użytkownika, tj. jaka jest jego charakterystyka zużycia w ciągu doby.

W tym celu zaimplementowaliśmy 5 gotowych profili zużycia energii, które są najbardziej dopasowane do stylu życia Polaków. Na tej podstawie wyliczany jest poziom autokonsumpcji (ile energii z instalacji zużyjemy na własne potrzeby, nie wysyłając nadwyżek do sieci) tak istotny w opłacalności fotowoltaiki.

Krystian Bartołd, ekspert Corab S.A.

Jak to działa?

Kalkulator podaje wynik po przejściu trzech kroków. W pierwszym użytkownik definiuje swój profil zużycia energii. Na podstawie operatora, którego wybierze, kalkulator zasugeruje cenę za energię.

Oczywiście można wpisać inne wartości, które odpowiadają rzeczywistości. Następnie trzeba wpisać zużycie energii bądź wartość kwotową i przejść dalej.

Kalkulator opłacalności instalacji fotowoltaicznej z formularzem informacji o profilu energetycznym klienta, wyborze operatora energii, profilu konsumpcji i sposobu określenia zużycia energii elektrycznej.
Fot. Corab.pl / zrzut ekranu

W kroku drugim narzędzie sugeruje parametry instalacji na podstawie poprzedniej strony. Użytkownik ma wybór, czy jego instalacja uwzględnia magazyn energii, a jeśli tak, to sugeruje jego pojemność.

Użytkownik zostanie też zapytany o dotacje w ramach programu Mój Prąd 6.0. W czasie rzeczywistym po prawej stronie ekranu pojawia się podsumowanie, które przedstawia dane konta energetycznego i parametrów instalacji.

Fot. Corab.pl / zrzut ekranu

Scenariusze, które kalkulator bierze pod uwagę, obejmują następujące instalacje:

  1. instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii;
  2. instalacja fotowoltaiczna bez magazynu energii;
  3. instalacja fotowoltaiczna z dotacją i bez dotacji.

W ostatnim kroku wyświetlony zostaje przewidywany czas zwrotu instalacji oraz kwota oszczędności na prądzie, jeśli zdecydujemy się na fotowoltaikę.

Fot. Corab.pl / zrzut ekranu

Dodatkowo po wpisaniu podstawowych danych można otrzymać na skrzynkę e-mail bardziej zaawansowany raport, w którym przedstawiono m.in. poziom auto konsumpcji energii.


Uwielbiasz zakupy online i korzystasz z aplikacji zakupowych? Podziel się tym z nami, wypełniając ankietę. Dziękujemy!


Źródło: Corab.pl, informacja prasowa. Zdjęcie otwierające: anatoliy_gleb / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw