Smartfon Samsung na tle złotego brokatu.

Czas pożegnać Samsung Messages. Ich rolę przejmują Wiadomości Google

2 minuty czytania
Komentarze

Czy kapitalizm w każdym przypadku dąży do monopolu? Samsung dorzuca kolejny kamyczek do ogródka sympatyków tej teorii. Bo i dziwne jest, by korporacja z takimi zdolnościami programistycznymi, sama z siebie zachęcała do korzystania z konkurencyjnej aplikacji. A jednak tak właśnie się dzieje.

Samsung wypycha użytkowników do aplikacji Google

Smartfon, słuchawki bezprzewodowe i smartwatch na drewnianej powierzchni.
Fot. Milton Buzon / Shutterstock

Mowa tu o aplikacji Wiadomości Google, która zaczyna coraz śmielej zastępować Samsung Messages. Najpierw tę drugą usunięto całkowicie ze świeżych składaków koreańskiej firmy, a teraz, jak donosi 9to5Google, na niektórych „klasycznych” urządzeniach pojawiła się aktualizacja z okienkiem proponującym podmianę programu na ten od Google. Tu jednak należy zaznaczyć, że nawet w przypadku podmiany – pod żadnym pozorem, Samsung Messages nie jest automatycznie usuwane z urządzeń.

Oczywiście, nic nie dzieje się bez przyczyny. Wiadomości Google mają być wspólną aplikacją dla smartfonów z systemem Android, bo przyspieszy to wdrożenie systemu komunikacji RCS. Nie bez znaczenia jest także i to, że One UI 7 może otrzymać łączność satelitarną, do czego też wspólny program łatwiej pozwoli się przygotować.

Transfer do Wiadomości Google nie odbywa się bez problemów

Smartfon z otwartym ekranem głównym, na którym widać ikony aplikacji: Sklep Play, Gmail, Zdjęcia, YouTube, Przeglądarka, Zdjęcia, Telefon oraz Wyszukiwarka Google; obok leży kubek z napisem "Android".
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Ci, którzy odważnie zdecydowali się na zmianę, mogli napotkać jednak problemy. Pojawiła się garść wpisów na Reddicie wskazujących na utratę wiadomości oznaczonych jako ważnych, czy też zniknięcie zapisów pełnych konwersacji.

Nie dyskredytując tych obaw, warto jednak napomknąć, że transfer archiwów między dwoma aplikacjami może zająć wbrew pozorom dłużej niż kilka sekund. Dlatego też nie należy od razu panikować, a dać aplikacjom popracować w tle.

Zdjęcie otwierające: Mehaniq / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw