pilot do tv na tle banknotów

Zaległy abonament RTV to nie żarty. Każą im płacić 27 tys. złotych

2 minuty czytania
Komentarze

Abonament RTV to temat, który wraca do nas jak bumerang. Duża w tym zasługa regularnie trafiających do internetu historii związanych z absurdalnie wysokimi karami za nieopłacanie tego podatku. Najnowsza z nich pochodzi z województwa śląskiego.

Absurdalny rachunek za zaległy abonament RTV

Absurdalny rachunek za zaległy abonament RTV. Nowoczesny salon z szarą ścianą, zawieszonym telewizorem, białą szafką RTV z dekoracjami i roślinami.
Fot. Przemysław Krzak / Pixabay

Nie tak dawno, ponieważ w czerwcu informowaliśmy was o rekordziście, który przez ignorowanie abonamentu RTV wygenerował sobie dług w wysokości niemalże 200 tysięcy złotych. Cóż, kontrowersyjna opłata regularnie tworzy kolejne przykre historie, czego najnowszym dowodem jest firma prowadząca hotel w województwie śląskim.

Zgodnie z doniesieniami Interii Poczta Polska niedawno poinformowała przedsiębiorstwo, że te jest im winne 27 153,84 zł. Powodem takiego zadłużenia jest oczywiście nieopłacany w okresie od marca 2020 roku do grudnia 2023 roku abonament RTV. Sęk w tym, że tuż po wybuchu pandemii koronawirusa hotel wyrejestrował wszystkie telewizory z budynku, więc niezbyt wiadomo, za co mieliby teraz płacić.

Naliczyli im zaległości z tytułu nieopłacania abonamentu RTV za czas, w którym już nie działali. Wcześniej, do 14 marca 2020 roku, płacili regularnie abonament. Odbiorniki wyrejestrowali. Nie wiem, w jaki sposób stwierdzono, że obowiązek abonamentowy istnieje, skoro go nie ma.

Katarzyna Arasiewicz z Kancelarii Meritum, prawniczka firmy (via Interia)

Jak potoczy się ta sprawa?

Stosy polskich banknotów na klawiaturze laptopa.
Fot. RomanR / Shutterstock

Cała sprawa wydaje się mocno absurdalna, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę kwotę naliczoną przez Pocztę Polską. Co ciekawe redakcja serwisu Telepolis przytoczyła oficjalne stanowisko Teresy Brykczyńskiej, czyli rzecznika prasowego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Okazuje się, że rzeczniczka zaprzecza powyższym doniesieniom, twierdząc, że wyrejestrowanie odbiorników w hotelu nastąpiło 1 grudnia 2023 roku, a nie tuż po wybuchu pandemii, więc stąd wzięła się przytoczona kwota. Sprawa jest rozwojowa, więc gdy tylko pojawią się w niej nowe informacje, natychmiast zaktualizujemy ten wpis o odpowiednie doniesienia.

Źródło: Interia & Telepolis. Zdjęcie otwierające: PawelKacperek / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw