E-paragon z Biedronki. Wejście do sklepu Biedronka z napisem "Codziennie niskie ceny" oraz zbliżenie na paragon fiskalny.
LINKI AFILIACYJNE

Sprawdziłem e-paragon z Biedronki. Wróciłem z wydrukiem

3 minuty czytania
Komentarze

Od 23 lipca żegnamy papierowe wydruki i wybieramy e-paragon z Biedronki. Zamiast z czasem i metrowej długości wydrukami, możemy teraz wracać z cyfrowym potwierdzeniem zakupu w aplikacji Moja Biedronka. Jako że jeden z 1700 sklepów Biedronka, w których wprowadzono usługę, mam blisko domu, postanowiłem sprawdzić, jak to wygląda w praktyce. Wróciłem… z wydrukiem.

E-paragon z Biedronki podejrzysz w aplikacji

Trzy paragony z supermarketu Biedronka.
Fot. Real_life_photo / Shutterstock

Oszczędzanie kilometrów papieru fiskalnego rozpoczęło się od wprowadzenia e-paragonów w 1700 sklepach sieci Biedronka na terenie całego kraju. Liczba placówek oczywiście będzie rosnąć.

Żeby włączyć się do eko trendu i oszczędzić czas niezbędny na poskładanie wydrukowanego paragonu do stanu umożliwiającego wsunięcie do kieszeni, musimy mieć zainstalowaną na smartfonie aplikację Biedronka lub aktywną fizyczną kartę Moja Biedronka.

Informację o możliwości włączenia e-paragonu znajdziemy od razu po uruchomieniu aplikacji. Jeśli pasek z pytaniem „A może e-paragon?” nie jest widoczny, należy zaktualizować aplikację do najnowszej wersji.

Jak aktywować e-paragon z Biedronki

E-paragon z Biedronki możemy aktywować w dowolnym momencie za pomocą kilku kliknięć. Wystarczy w aplikacji otworzyć Ustawienia konta, następnie wybrać Zarządzanie kontem i E-paragon. Odpowiedni suwak w nowym oknie należy przesunąć w prawo, aby jego tło podświetliło się na zielono.

Ustawienia konta, Płatności BLIK bez kodu, Twoje zgody, Autoryzacja konta numerem telefonu, E-paragon, Twoje dane, Wspólne konto Moja Biedronka, Zarządzanie kontem.
Fot. Rafał Kamiński / Android.com.pl

Zakupy z e-paragonem… i wydrukiem w kieszeni

By sprawdzić, jak w praktyce działa nowy system, wybrałem się do pobliskiego sklepu. Wziąłem z półki przy wejściu pierwszą lepszą (naprawdę lepszą!) roślinę doniczkową i poszedłem do kasy samoobsługowej. Szybkie skanowanie produktu, skanowanie karty Moja Biedronka, wybór metody płatności, płatność kartą… I już myślałem, że to koniec.

Najpierw terminal płatniczy zapytał, czy potrzebuję potwierdzenia płatności. To akurat niezależne od Biedronki i realizowane jest przez system operatora płatności. Niemniej – skoro nie chcę papieru, grzecznie odmówiłem.

Wziąłem zakupioną roślinkę i miałem wychodzić, gdy z drukarki fiskalnej wyskoczył niewielki świstek papieru. Zawiera on informację, że wygenerowano e-paragon z Biedronki. Mogę go sprawdzić na koncie moja.biedronka.pl lub w aplikacji Biedronka.

E-paragon z Biedronki (po lewej) możemy pobrać w formie na przykład pliku PDF (po prawej). Fot. Rafał Kamiński / Android.com.pl

Po co potwierdzenie wystawienia e-paragonu?

Na początku mnie to zdziwiło, bo zakładałem całkowity brak wydruku. Po namyśle jednak uznałem, że gdyby bramki zabezpieczające przed kradzieżą przy moim wyjściu zaczęły piszczeć, mógłbym się zdenerwować. Musiałbym wyjąć telefon, uruchomić aplikację, odszukać paragon i pokazać ochronie, udowadniając, że uczciwie dokonałem zakupu. Maleńka karteczka o wymiarach 7,5 × 9 cm dała mi poczucie spokoju. No i w końcu to tylko naprawdę niewielki kawałek papieru, a nie wydruk którego końca nie widać.

E-paragon z Biedronki leżący na zielonym liściu.
E-paragon trafił do aplikacji Biedronka, a ja wyszedłem ze sklepu z drukowanym potwierdzeniem tego faktu. Fot. Rafał Kamiński / Android.com.pl

Czy panujące upały uprzykrzają ci życie? Jeśli tak, to podziel się z nami swoimi sposobami radzenia sobie z nadmiarem ciepła w mieszkaniu.

Zdjęcie otwierające: Rafał Kamiński / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw