Smartfon z aplikacją podcastową wyświetlającą popularne odcinki.

Zmiany w aplikacji YouTube. Nie spodobają się wam, jeśli lubicie słuchać podcastów

2 minuty czytania
Komentarze

Google w ciągu ostatnich lat znacząco rozwijało swoje usługi multimedialne. W ostatnim czasie użytkownicy zauważyli zmianę w aplikacji YouTube. W ustawieniach konta pojawił się przycisk „Twoje podcasty”, który przypomina o zamknięciu aplikacji dedykowanej podcastom.

Nowy przycisk w aplikacji YouTube

Smartfon z aplikacją podcastową wyświetlającą popularne odcinki.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Jak podaje 9TO5Google użytkownicy aplikacji YouTube na Androidzie i iOS obserwują nowy przycisk „Twoje podcasty”. Przycisk znajdujący się pod sekcją „Pobrane” w zakładce konta umożliwia użytkownikom dostęp do ich ulubionych podcastów bezpośrednio z poziomu platformy YouTube. Kolejna pozycja na liście nie zmienia czytelności i powinna być dobrze wyświetlana nawet na małych smartfonach.

Telefon i słuchawki beyerdynamic DT 990 PRO.
Nowość nie trafiła jeszcze na tesowane przeze mnie urządzenia. Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Funkcja ma na celu integrację podcastów z innymi mediami dostępnymi na platformie. Nowość jest wprowadzana stopniowo, a w niedalekiej przyszłości powinna trafić na każde urządzenie. Dzięki tej zmianie Google stara się zapewnić bardziej spójne doświadczenie użytkownikom, którzy korzystają z różnych rodzajów treści multimedialnych na jednej platformie.

Google zamyka aplikację Podcasty

Smartfon wyświetlający stronę aplikacji "Podcasty Google" w sklepie Play, z rozmytym zielonym światłem w tle.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Wprowadzenie nowej funkcjonalności przypomina o oficjalnym wycofaniu aplikacji Google Podcasty. 23 czerwca 2024 roku był oficjalnie ostatnim dniem działania aplikacji na rynkach międzynarodowych. Po włączeniu oprogramowania użytkownik przeczyta komunikat o treści „Podcasty Google zostaną wycofane”, a niżej znajdzie przycisk do usługi YouTube Music, która przejęła część funkcji zamkniętej aplikacji.

Źródło: 9TO5Google, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw