LINKI AFILIACYJNE

Najtańszy abonament 5G. Ranking najlepszych ofert

Zaktualizowano
Logo Lajt Mobile na żółtym tle.

Lajt Mobile

Lajt Mobile może się pochwalić tym, że ma najtańszy abonament 5G. Jego cena wynosi 20 zł miesięcznie, do tego pierwsze trzy miesiące są za pół ceny.


Plush

W Plushu wybrane aplikacje nie pomniejszają pakietu danych. Przypadnie to do gustu osobom, które spędzają naprawdę dużo czasu np. na Instagramie.


nju mobile logo

nju mobile

W nju mobile dostajemy duży pakiet internetu, który rośnie wraz ze stażem w sieci. Najwytrwalsi użytkownicy po dwóch latach mogą liczyć nawet na 180 GB.


Na naszym portalu często doradzamy Wam, które oferty operatorów są warte uwagi. Regularnie aktualizujemy choćby ranking abonamentów komórkowych. Tym razem także przyjrzeliśmy się tego typu propozycjom, ale mocno zawęziliśmy dobór konkretnych ofert. Postawiliśmy dwa podstawowe kryteria: ma być jak najtaniej i koniecznie z obsługą 5G.

Najtańszy abonament 5G. Propozycje ofert

Wybieranie ofert z 5G ma w wielu przypadkach znacznie większy sens, niż choćby w 2023 roku. Powód jest prosty: po aukcji na częstotliwości 5G z tzw. pasma C operatorzy zaczęli na szeroką skalę udostępniać sieć nowej generacji oferującą świetną szybkość transmisji danych jak na internet mobilny. Prędkości rzędu kilkuset Mb/s zaczęły być coraz powszechniej dostępne i to także poza dużymi miastami.

Niestety nie w każdej ofercie abonamentowej użytkownik dostaje dostęp do 5G. Zwłaszcza w tańszych ofertach operatorzy często unikają udostępniania sieci nowej generacji swoim klientom. Są jednak pozytywne wyjątki i to na nich się skupiliśmy, wybierając dla Was oferty, które jednocześnie spełniają dwa kryteria: są tanie i umożliwiają korzystanie z 5G.

Przejdźmy do konkretnych ofert. Kto ma najtańszy abonament 5G?

Plan S w Lajt Mobile

Logo Lajt Mobile na żółtym tle.
Fot. Lajt Mobile / materiały prasowe

Lajt Mobile ma prawdopodobnie najtańszy abonament 5G na rynku. Przy uwzględnieniu rabatów za zgodę marketingową oraz e-fakturę cena Planu S wynosi 20 zł miesięcznie. W dodatku przez pierwsze trzy miesiące płacimy połowę tej kwoty, czyli 10 zł. Umowa z operatorem zostaje podpisana na czas nieokreślony.

W ramach wspomnianej ceny otrzymujemy nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, 10 GB internetu oraz dostęp do zasięgu Plusa i Orange (z 5G możemy korzystać tylko w ramach zasięgu Orange). Jeśli zatem nie potrzebujecie bardzo dużego pakietu internetu, ale zależy wam na szybkości transferu danych i macie u siebie dobry zasięg pomarańczowego operatora, to abonament w Lajt Mobile może być dla was świetnym wyborem.

Uwaga: z kodem ANDROID macie 50% zniżki na opłatę aktywacyjną.

Plan za 25 zł w Plushu

maskotka sieci plush
Fot. Plush / materiały prasowe

Plush udostępnia 5G we wszystkich swoich abonamentach. Wśród najtańszych ofert ze stałą miesięczną opłatą znajdziemy plan za 25 zł. W tej cenie dostajemy 20 GB internetu, nielimitowany transfer na aplikacje Facebook, Messenger, Instagram oraz WhatsApp, a także rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu.

Umowa z Plushem jest podpisywana na 24 miesiące, co jest pewnym zobowiązaniem. Możemy wprawdzie zdecydować się na umowę na czas nieokreślony, ale wtedy pakiet internetu jest mniejszy i wynosi 15 GB. Do 20 GB wzrośnie dopiero po dwóch latach, jeśli nie zrezygnujemy z oferty.

Plan za 29 zł w nju mobile

nju mobile grafika
Fot. nju mobile / materiały prasowe

W ramach najtańszego abonamentu w nju mobile oprócz nielimitowanych rozmów, SMS-ów i MMS-ów dostaniemy 60 GB internetu (pakiet ten rośnie wraz ze stażem) oraz podstawowy pakiet telewizji mobilnej. Umowa jest podpisywana na czas nieokreślony, czyli rezygnujemy wtedy, kiedy chcemy.

Otrzymujemy zatem naprawdę sporo. Trzeba pamiętać, że ten abonament, choć należy do najtańszych na rynku, to jednak nie jest tak tani jak np. Plan S w Lajt Mobile. Zaoszczędzić pozwalają trzy pierwsze miesiące za 0 zł, aczkolwiek dotyczy to wyłącznie przenoszących numer.

Najtańszy abonament 5G. Podsumowanie

Choć abonament komórkowy często jest mniej korzystny od ofert na kartę, to zdarzają się wyjątki, którymi są naprawdę niedrogie abonamenty i to dające dostęp do 5G. Wybraliśmy trzy oferty, których cena nie przekracza 30 zł.

W nju mobile dostajemy duży pakiet danych, który rośnie wraz ze stażem, z kolei w Plushu wybrane social media nie pomniejszają pakietu internetu. Jest też najtańszy abonament 5G, czyli Plan S w Lajt Mobile, za który płacimy tylko 20 zł miesięcznie.

W naszym zestawieniu zabrakło propozycji spod głównych szyldów największych polskich operatorów. Dlaczego? Po pierwsze, żadna z nich nie przypomina oferty, którą można by nazwać jako najtańszy abonament 5G (ceny zaczynają się od 39 zł w Plusie, od 40 zł w T-Mobile i Play, od 60 zł w Orange), po drugie, w niektórych z tych ofert nie ma dostępu do 5G.

Zdjęcie otwierające: Andrea Piacquadio / Pexels

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw